live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Котячі паразити можуть зробити з людини бізнесмена, - дослідження

Міжнародна група вчених під керівництвом Стефані Джонсона з Університету Колорадо встановила зв'язок між вмістом в організмі людини вірусу Toxoplasma gondii та підприємницькими здібностями

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society B, коротко про дослідження пише портал phys.org.

Про те, що паразити Toxoplasma gondii змінюють поведінку ссавців, було відомо вже давно - наприклад, заражені гризуни поводяться сміливіше і менше бояться кішок. Дослідники припустили, що аналогічну дію Toxoplasma gondii має на людину, встановивши зв'язок між паразитарною інфекцією та схильністю людей ризикувати.

Паразит Toxoplasma gondii - це одноклітинні, яке, як вважається, можна знайти у однієї чверті населення Землі. На щастя, його наявність в організмі практично ніяк не дає про себе знати, а з спостережуваних симптомів у хворих лише іноді бувають головні болі або щось схоже на застуду. Зазвичай люди заражаються паразитом, поїдаючи сире або не до кінця приготоване м'ясо, або ж прибираючи котячі фекалії.

Вчені взяли аналізи у 1 459 студентів. Вчені взяли зразки слини у 1459 студентів-добровольців. Також вони отримали 200 зразків від людей, які відвідують бізнес-семінар. Після перевірки аналізів дослідники з'ясували, що у 22% людей, які брали участь в експерименті, є паразит. 

З'ясувалося, що люди, в крові яких виявлено бактерію, в 1,4 рази частіше вибирали освіту, пов'язану з економікою і підприємництвом. Щодо учасників бізнес-семінару, то вчені дійшли висновку, що хворі на токсоплазмоз в 1,8 разів частіше відкривають бізнес на якомусь етапі кар'єри.

Дослідники відзначають, що відкриття своєї справи вважається вкрай ризикованою поведінкою, так як більшість бізнесменів зазнають краху і несуть фінансові втрати. Але ті, хто вже заражений токсоплазмозом, з більшою готовністю беруть на себе такі ризики.

Проте у дослідженні наголошується, що робити висновки на основі його результатів поки не варто, оскільки теорію про зв'язок між схильністю до ризику і токсоплазмозом тільки належить довести.

 

 

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати