Кофеїн не допоможе вам схуднути, - дослідження
Раніше вважалося, що кофеїн сприяє схудненню завдяки його можливостям придушення апетиту і прискорення метаболізму, проте нові дослідження свідчать, що така користь речовини для зниження ваги занадто перебільшена
Нове дослідження опубліковане у виданні Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics, коротко передаэ видання Live Science.
Для участі в експерименті було відібрано 50 здорових дорослих у віці від 18 до 50 років. Протягом трьох тижнів вони приходили вранці в лабораторію, щоб випити або сік з додаванням кофеїну, або нічим не відмінне від напою за кольором і смаком плацебо.
Загалом було 3 види напоїв: в одному кофеїну не було зовсім, в другому його зміст дорівнював 113 грамам кави, а в останньому - 226 грамам кави. Учасникам не повідомляли, який саме напій вони отримують, але до кінця експерименту кожен з них отримував всі три види.
Через півгодини після прийняття напою учасники отримували доступ до "шведського столу", де могли без обмежень набирати собі будь-які страви. Після ситного сніданку їм залишалося задокументувати все, що було з'їдено протягом дня, за допомогою спеціальної онлайн-анкети. Крім цього, кожен учасник описував рівень свого апетиту.
Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує
Згодом вчені виявили цікаву закономірність. Отримавши напій з низькою дозою кофеїну, люди зазвичай брали на сніданок на 10% менше їжі, ніж коли не отримували кофеїну зовсім або коли доза кофеїну була максимальною. Після вживання такого "середнього" напою вони з'їдали близько 650 калорій (проти 721 після напою без кофеїну і 715 калорій з максимальною дозою кофеїну). При цьому, ніхто не повідомив, що після прийому напою з кофеїном у нього зменшився апетит.
За межами лабораторії дослідники так і не виявили суттєвих відмінностей в рівні апетиту учасників або кількості їжі, що вживається ними протягом дня. Вони також з'ясували, що індекси маси тіла людей не впливали на їх апетит або кількість з'їденого.
Отже, кофеїн викликає лише незначне зниження апетиту відразу після його прийому, але ефект швидко зникає. Таким чином, пригнічувати апетит за допомогою кави не вийде; в своїй роботі автори підкреслюють, що замість цього набагато продуктивніше буде зосередитися на звичках харчуватися здоровою їжею.
- Тим не менш, позитивний вплив має кава. Точніше, гарно впливати на людину може навіть просто її запах: так, вчені виявили, що аромат кави допомагає поліпшити виконання аналітичних завдань, серед яких і стандартизованого тесту GMAT для вступників до зарубіжних бізнес-шкіл.
- А нове дослідження американських медиків показало, що навіть люди, які зловживають кавою і випивають по 8 і більше чашок на день, живуть трохи довше ніж ті, хто не п'є кави взагалі.
- Але є багато протилежних вище зазначеному дослідженню думк. Так, очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, що на день рекомендовано споживати не більше 400 мг кофеїну, а додавання до напою великої кількості вершків та цукру збільшує жирність напою, що зменшує його користь.
- Очевидно, для вирішення проблем з індивідуальним дозуванням кави американські фізіологи створили алгоритм, який може оптимізувати вживання кофеїну.
- І поки вчені сперечаються щодо користі та небезпеки, 74-річний підприємець Oкітомо Сімотаі, який володіє кав'ярнею в північній префектурі Аоморі (Японія), розробив рецепт виготовлення кави зі звичайного часнику.
- Актуальне
- Важливе