live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна сьогодні відзначає 27-й День Незалежності

У п'ятницю, 24 серпня, відзначається 27-й День Незалежності країни

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України, який засвідчував новий статус Української держави.

До незалежності Україна йшла довгим шляхом. Із занепадом Київської держави традиції державності перейшли до Руського королівства й Великого Князівства Литовського Руського й Жемайтського.. У XVII столітті починає формуватися Козацька держава, але досягти її незалежності не вдалося. У XVIII столітті український народ втратив  державність та опинився у межах двох імперій - Російської й Австрійської на наступних двісті років.

У XIX - на початку XX століття національний рух привів до Української революції 1917-1921 pоків та відродження української державності. Формується Центральна Рада, яка своїм ІІІ Універсалом проголошує про створення Української Народної Республіки, а IV Універсалом оголошує незалежність УНР. У 1919 році Акт Злуки засвідчив соборність українських земель. Однак УНР як держава проіснувала недовго. Український народ втратив шанс мати власну державу до кінця ХХ століття.

Після серпневого путчу у Москві, виходячи з тієї небезпеки, яка нависла над Україною та продовжуючи тисячолітню традицію державотворення, 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради республіки проголосила незалежність України та створення самостійної держави - України. Повну державну незалежність Україна здобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилися 90,32% громадян.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати