live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Папуги можуть приймати економічно вигідні рішення, - вчені

Група німецьких орнітологів провела простий дослід: папуг просили обрати між негайним частуванням і якоюсь річчю, за яку згодом можна отримати частування побільше

Про це йдеться в журналі Scientific Reports.

Як з'ясувалося, всі піддослідні папуги в цій ситуації вибирають більш складний варіант: отримати непотрібний предмет, а потім обміняти його на більш велику винагороду.

В експерименті взяли участь солдатський ара (Ara ambiguus), синьогорлий ара (Ara glaucogularis), гірський ара (Primolius couloni) і сірий папуга - жако (Psittacus erithacus), а також вчені з інституту Макса Планка.

Папугам пропонувалося вибирати між негайним отриманням їжі і отриманням якоїсь дрібнички, який потім можна буде обміняти на шматочок кукурудзи , зернятко соняшника чи шматочок волоського горіха.

Як з'ясувалося після навчання папуг, всі птахи стійко віддають перевагу другому варіанту, тобто "купують їжу",  хоча він очевидно складніше і вимагає готовності відмовитися від негайної нагороди і трохи почекати.

У контрольному експерименті, де піддослідним птахам пропонувалося вибирати між їжею і предметом, обмінюваних на точно таку ж їжу, схибили лише сірі папуги, частина яких стійко вибирала предмет незалежно від його реальної цінності.

До цього дня здатність приймати економічно обґрунтовані рішення була помічена тільки у деяких приматів. На цей рахунок тестувалися (приблизно так само) капуцини, які живуть в Латинській Америці. Вони виявилися не дурніші папуг.

Читайте також: Не бійтеся акул, бійтеся комах. У кого з тварин більше шансів вас вбити

  • Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються.
  • Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
  • За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати