live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше зняли на відео, як спаровуються морські чорти. Науковці були шоковані

Біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів

Як пише журнал Science, риба-вудильник (або морський чорт) є одним з найзагадковіших мешканців океану, вона може опускатися на глибину до 2000 метрів.

Вчені майже ніколи не бачили їх живими в своєму природному середовищі, вивчаючи їх будову тільки по виловленим рибалками зразкам.

Саме тому, відео, зняте в водах поблизу Азорських островів Португалії, приголомшило біологів. На ньому зображена самка розміром з кулак, і якщо придивитися, то можна побачити прилиплого до неї самця, який запліднює яйцеклітини. Також навколо самки в'ються тонкі нитки-відростки, що світяться і ефектно виглядають на тлі темних глибин океану.

Нічого подібного біологи раніше не бачили. "Я вивчаю цих риб більшу частину свого життя, і я ніколи не бачив нічого такого", - говорить Тед Печ, дослідник Вашингтонського університету в Сієтлі.

Крихітний самець утворює постійний парний зв'язок з самкою - він буквально впивається в неї, з часом практично зливаючись з її тканинами і отримуючи харчування через її кровотік.

Вчені знали про цю химерну репродуктивну стратегію на прикладі виловлених рибалками самок, але ніколи не бачили її в дикій природі.

Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки

  • Науковці постійно вивчають тварин не лише задля цікавості, а й в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати