За добу Сили оборони відбили 22 ворожі атаки на Авдіївському напрямку

10 травня, 2024 п'ятниця
19:39

За добу, 10 травня, на фронті відбулось 91 бойове зіткнення. Сили оборони відбили 60 ворожих атак на п'яти напрямках

Зміст

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.

Ворожі обстріли України

За добу ворог завдав 6 ракетних та 67 авіаційних ударів, здійснив 92 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Ситуація на основних напрямках фронту

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

На Сіверському напрямку противник нарощує військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали понад 10 населених пунктів, серед них Карповичі, Прогрес Чернігівської області; Чернацьке, Яструбщина, Уланове Сумської області.

На Слобожанському напрямку ворог здійснив 5 атак в районах населених пунктів Красне, Мороховець, Олійникове, Гатище Харківської області. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Глибоке, Лук’янці, Огірцеве, Вовчанськ, Вільча, Липці, Слобожанське, Сосновий Бір, Українське Харківської області.

На Куп’янському напрямку наші воїни відбили 10 атак в районах населених пунктів Синьківка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області, де ворог, за підтримки авіації, намагався покращити тактичне положення. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Петропавлівка, Степова Новоселівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 6 атак в районах населених пунктів Макіївка Луганської області та Торське Донецької області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Невське Луганської області; Терни, Ямполівка, Торське Донецької області.

На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 17 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Роздолівка, Григорівка, Богданівка, Калинівка, Кліщіївка та Андріївка Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався покращити тактичне положення. Також противник завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Дружба, Часів Яр Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилося понад 10 населених пунктів, зокрема Григорівка та Часів Яр Донецької області.

На Авдіївському напрямку наші захисники відбили 22 атаки в районах населених пунктів Калинове, Новоолександрівка, Сокіл, Уманське Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. Також, завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Стара Миколаївка, Новогродівка, Новопокровське, Нетайлове Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Новоолександрівка, Сокіл, Новопокровське та Уманське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, південно-західніше Новомихайлівки та Солодке Донецької області, де ворог 3 рази намагався прорвати оборону наших військ. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились понад 10 населених пунктів, серед них Красногорівка, Максимільянівка, Георгіївка Донецької області.

На Оріхівському напрямку ворог 8 разів атакував позиції наших захисників в районах Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Білогір’я, Роботине, Кам’янське Запорізької області.

На Херсонському напрямку ворог протягом доби наступальних дій не вів. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Кринки, Тягинка, Качкарівка, Кізомис, Станіслав Херсонської області.

Удари Сил оборони по ворожих позиціях

Протягом доби авіація Сил оборони та підрозділи ракетних військ завдали ударів по 1 зенітно-ракетному комплексу, 1 радіолокаційній станції та 17 районах зосередження особового складу противника.

  • 10 травня керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Андрій Коваленко заявив, що ситуація на Харківщині схожа на імітацію ворогом широкомасштабного наступу із залученням обмежених сил і засобів, проведення розвідки боєм.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.71
  • EUR
    Купівля 47.62
    Продаж 48.36
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
17 червня
03:19
Оновлено
БПЛА, шахед, дрон
РФ запустила "шахеди" по Україні: у столиці є постраждалі й руйнування, у Запоріжжі - пожежа на території підприємства
02:39
Оновлено
Дональд Трамп
"Мали зробити це раніше": Трамп вважає, що Іран хоче деескалації та переговорів з Ізраїлем
02:26
Трамп
Сини Трампа планують запустити сервіс мобільного зв’язку Trump Mobile і продавати золоті смартфони
00:01
Анатолій Трубін
Клубний ЧС-2025 з футболу: "Бенфіка" з Трубіним проти "Боки Хуніорс" та розклад інших матчів 17 червня
2025, понедiлок
16 червня
23:29
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 136 боїв: найактивніше окупанти атакують на Покровському напрямку
23:17
Нафтове ембарго
Частина країн ЄС не готова до нових кроків без США у зниженні верхньої межі ціни на російську нафту, - Bloomberg
22:59
БпЛА "Булава"
У Ставропольському краї хімзавод ВПК РФ зупинив виробництво після атаки БПЛА, - росЗМІ
22:24
росія, санкції
ЄС продовжив на рік санкції проти РФ за анексію Криму
22:05
Ілюстративне фото
"Приїхали на лікування доньки": в Ізраїлі через іранські удари загинула сім'я з Одеси
22:01
Ексклюзив
Люди спостерігають за вогнем і димом від атаки Ізраїлю на нафтобазу Шахран 15 червня 2025 року в Тегерані, Іран
Через ізраїльсько-іранську війну бойова спроможність російської армії на українському фронті може послабитись, - військовий експерт
21:20
російський диктатор Володимир Путін
"Для дітей від 7 років": Путін доручив провести дитячий чемпіонат з пілотування дронів
21:13
Ексклюзив
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Мобільні вогневі групи нас уже не врятують: аеророзвідник ЗСУ про модернізацію ППО
21:01
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Ізраїль діє не за вказівкою Трампа чи Путіна, а всупереч їхній волі, - Безсмертний
20:54
Ексклюзив
Росія може перекинути до Придністровʼя військових під виглядом цивільних, - нардеп Чернєв
20:53
Біньямін Нетаньягу
Нетаньягу переконаний, що ліквідація Хаменеї покладе край конфлікту з Іраном
20:23
Ексклюзив
Нафта
Не варто очікувати зниження верхньої цінової межі на російську нафту, - Пендзин
20:04
WhatsApp
У WhatsApp з'явиться реклама та інструменти для монетизації
20:01
OPINION
Про пристрасть до халяви
19:59
Оновлено
Ізраїль та Іран
Іран звинуватив Ізраїль в ракетній атаці на будівлю державного мовника в Тегерані
19:58
Роберт Фіцо
Фіцо заявив, що від вступу України до ЄС для Словаччини більше плюсів, аніж мінусів
19:48
ЗСУ
На Донеччині росіяни намагаються взяти в кільце Костянтинівку з трьох напрямків, - ОСУВ "Хортиця"
19:42
військовий квиток, мобілізація
В Україні почали позбавляти водійських прав через порушення правил військового обліку, – Опендатабот
19:37
Літак
У російського літака, що прямував з Москви до Грузії, під час польоту відірвалася обшивка двигуна, - ЗМІ
19:29
Ізраїль завдав ударів по Ірану, Тегеран
Як живуть ізраїльтяни під час іранських ракетних ударів: розповідає місцевий активіст
19:16
Ексклюзив
окупанти, оркі, російські солдати
Літній наступ росіян не може кардинально змінити ситуацію на лінії фронту, - військовий експерт Рябих
19:16
міни
На Харківщині авто піротехніків ДСНС підірвалося на невідомому пристрої: є постраждалий
19:13
Леся Нікітюк
Телеведуча й акторка Леся Нікітюк повідомила про вагітність
19:13
Дональд Трамп
Трамп на саміті "Великої сімки" у Канаді назвав виключення Росії з G8 помилкою
18:55
хімічна атака дим смог
Застосування хімзброї окупантами: Сибіга закликав створити нові інструменти для виконання Женевського протоколу
18:43
Олександр Ширшин
Комбат "Маґури" Ширшин заявив, що його визнали "недисциплінованим" після публічного висвітлення проблем у батальйоні
18:42
Ексклюзив
Білорусь солдати
Це буде удар не по Україні: Безсмертний про загрозу з білоруського кордону
18:41
Віктор Орбан
"Не хочемо, щоб наших дітей відправляли на фронт в Україну": Орбан згенерував відео ШІ, де угорці "воюють"
18:41
Євген Селезньов
Клуб Медіаліги погнав 16-річного футболіста, який зробив зауваження ексфорварду збірної України Селезньову через російську мову
18:37
фейк
Росіяни планують дискредитувати Україну в контексті обмінів: у розвідці розкрили деталі
18:35
Через війну Росії в Україні загинули 208 митців та 107 медійників
18:30
Петер Сіярто
Угорщина ветувала план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії, – Сіярто
18:25
Про курсантів, що вступили на навчання за пів року до повномасштабної війни з РФ: стартували зйомки другого сезону "Прикордонників"
18:22
Андрій Портнов
ДПСУ відмовилася надати інформацію про те, чи повертався Портнов в Україну незадовго до вбивства
18:07
Ексклюзив
Грім
Протягом року можемо очікувати на серійне виробництво балістичних ракет в Україні, питання лише у фінансах, - авіаційний експерт Криволап
18:05
Полон вбиває, як і байдужість: у Львові рідні полонених азовців провели акцію-нагадування
"Платних внесень до списків не існує": Лубінець попередив родини військовополонених та зниклих безвісти про активізацію шахраїв
Більше новин