live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Два види тварин можуть вимерти через "суїцидальний секс"

Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються

Про це повідомляє портал Phys.org.

Чорнохвоста і сіроголова сумчасті миші (Antechinus arktos і Antechinus argentus) в цьому році потрапили в Австстралії у список видів, яким загрожує вимирання.

Обидва види були відкриті в 2013 році в штаті Квінсленд, обидва живуть у вологих лісах ближче до вершин невисоких гір, куди вони, ймовірно, були змушені переселитися з рівнин через вирубку лісів і зміни клімату.

Крім глобального потепління і руйнування їх звичного середовища проживання сумчастим мишам загрожують хижаки і їх власний спосіб розмноження.

Сперма у самців сумчастих мишей виробляється тільки до статевого дозрівання, а після їх головне завдання - стати батьками якомога більшої кількості мишенят.

Тому самці сумчастих мишей дуже активно шукають партнерок, вступають за них в жорстокі сутички, активно (іноді по чотирнадцять годин поспіль) спаровуються, після чого вмирають від втрати крові і відмови імунної системи.

"Вони дуже шалені й намагаються переходити від однієї парнерки до іншої, а саме спарювання триває годинами, так що це дуже втомлює", - каже дослідник з Квінслендського технологічного університету Ендрю Бейкер.

За його словами, спочатку абсолютно здорові самці протягом двотижневого періоду спарювання в кінці зими буквально розпадаються на шматки.

В самців виробляється надмірний рівень тестостерону, що врешті зупиняє гормон стресу від виключення, а він в свою чергу руйнує їх органи і вбиває їх.

null

"Вони як ходячі мерці в кінці", - каже Бейкер. "Я бачив, як вони спотикалися, в них випадала шерсть, вони кровоточили, але все ще шукали партнерш".

Самки сумчастих мишей мають тривалість життя близько двох років, причому більше половини цього періоду розмножуються і народжують від 6 до 14 дітей. Самці помирають ще до свого першого року народження.

Про те, щоб сумчастих мишей внесли до списку видів під загрозою, клопотав їх першовідкривач - Ендрю Бейкер (Andrew Baker). Він сподівається, що зміна охоронного статусу видів приверне до них увагу громадськості та допоможе відновити популяцію.

  • Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
  • За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати