Два види тварин можуть вимерти через "суїцидальний секс"
Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються
Про це повідомляє портал Phys.org.
Чорнохвоста і сіроголова сумчасті миші (Antechinus arktos і Antechinus argentus) в цьому році потрапили в Австстралії у список видів, яким загрожує вимирання.
Обидва види були відкриті в 2013 році в штаті Квінсленд, обидва живуть у вологих лісах ближче до вершин невисоких гір, куди вони, ймовірно, були змушені переселитися з рівнин через вирубку лісів і зміни клімату.
Крім глобального потепління і руйнування їх звичного середовища проживання сумчастим мишам загрожують хижаки і їх власний спосіб розмноження.
Сперма у самців сумчастих мишей виробляється тільки до статевого дозрівання, а після їх головне завдання - стати батьками якомога більшої кількості мишенят.
Тому самці сумчастих мишей дуже активно шукають партнерок, вступають за них в жорстокі сутички, активно (іноді по чотирнадцять годин поспіль) спаровуються, після чого вмирають від втрати крові і відмови імунної системи.
"Вони дуже шалені й намагаються переходити від однієї парнерки до іншої, а саме спарювання триває годинами, так що це дуже втомлює", - каже дослідник з Квінслендського технологічного університету Ендрю Бейкер.
За його словами, спочатку абсолютно здорові самці протягом двотижневого періоду спарювання в кінці зими буквально розпадаються на шматки.
В самців виробляється надмірний рівень тестостерону, що врешті зупиняє гормон стресу від виключення, а він в свою чергу руйнує їх органи і вбиває їх.
"Вони як ходячі мерці в кінці", - каже Бейкер. "Я бачив, як вони спотикалися, в них випадала шерсть, вони кровоточили, але все ще шукали партнерш".
Самки сумчастих мишей мають тривалість життя близько двох років, причому більше половини цього періоду розмножуються і народжують від 6 до 14 дітей. Самці помирають ще до свого першого року народження.
Про те, щоб сумчастих мишей внесли до списку видів під загрозою, клопотав їх першовідкривач - Ендрю Бейкер (Andrew Baker). Він сподівається, що зміна охоронного статусу видів приверне до них увагу громадськості та допоможе відновити популяцію.
- Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
- За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
- Актуальне
- Важливе