live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд Грузії заявив, скільки збирається заробляти на експорті конопель

Плани уряду Грузії налагодити на території країни виробництво конопель і здійснювати експорт марихуани в медичних цілях міністр фінансів Іване Мачаваріані назвав новою для Грузії галуззю, яка обіцяє великі доходи для перемоги над бідністю

Про це він повідомив ввечері в суботу, 15 вересня 2018 року, в ефірі телекомпанії "Імеді", передає Інтерфакс-Україна.

"У принципі, це нова галузь. Сама культура найстаріша, сп'яніння від цього зілля старе, як світ, але виробництво з конопель таких продуктів, які використовуються в медичній галузі, є новинкою і пов'язане з новітніми технологіями", - заявив Мачаваріані. 

За словами міністра, це швидко зростаючий у світі ринок, який з року в рік збільшується з геометричною прогресією і, згідно з прогнозами, до 2024-2025 років він складе близько $25 млрд.

"Тому і було вирішено включитися в цей процес, посилити наш експортний потенціал, і очікуємо, що протягом найближчих двох-трьох років ми зможемо отримати від експорту 1 млрд ларі (близько $400 млн), що дуже важливо для грузинської економіки", - пояснив очільник Мінфіну.

Читайте також: Легалізуй мене повністю. Як світ охопила марихуанова лихоманка

При цьому він підкреслив, що виробництво і переробка конопель націлені на експорт, на зовнішній ринок, а тому розрахувати точну цифру фінансової вигоди, не так просто, враховуючи кон'юнктуру міжнародного ринку.

"Хоча, передбачається, що за 2-3 роки експорт складе близько 1 млрд ларі", - додав урядовець, зазначивши, що радітиме, якщо ця цифра буде більшою.

Відповідаючи на питання про те, наскільки моральний цей бізнес, міністр заявив, що він розуміє стурбованість консервативної частини суспільства, однак, тут має перемогти здоровий глузд.

"Аморально пов'язувати це питання з мораллю і моральністю. Якщо подивитися на останні десятиліття нашої країни, головним джерелом моральної кризи і аморальності були бідність і неосвіченість, саме в цьому проблема. Ті доходи, які будуть отримані (від експорту марихуани - ред.), і не тільки звідси, але і від просунутої такими ж інноваційними підходами економіки, ми піднімемо освіту і переможемо бідність і злидні", - запевнив Мачаваріані.

Слід наголосити, що закон про експорт марихуани грузинським паралментом ще не прийнято. У суспільстві триває його обговорення. Проти подібної економічної діяльності гаряче виступає православна церква.

  • Як вже повідомлялося, начальник Головного управління Національної поліції України у місті Києві Андрій Крищенко вважає за необхідне юридично розділити відповідальність за зберігання наркотичних засобів з метою власного вжитку й з метою поширення серед інших осіб.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати