live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада ввела в українські закони поняття "булінг"

Верховна Рада у вівторок, 2 жовтня, вперше в українське законодавство ввела поняття "булінг"

За відповідний Законопроект у першому читанні проголсували 228 народних депутати.

Йдеться про проект Закону №8584 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу". 

Законопроектом серед іншого також пропонується на законодавчому рівні визначити шляхи протидії булінгу як явищу, сприяти захисту прав дітей та дорослих працівників закладів освіти.

Документ також встановлює адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти. Йдеться про штрафні покарання від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (залежно від виду вчиненого правопорушення).

Крім того, змінами до статті 73 Закону, Освітньому омбудсмену надається право: здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти; отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо загального числа випадків булінгу у закладах освіти за визначений період.

  • Як повідомлялось раніше, з січня 2019 року в Україні з’явитися офіс освітнього омбудсмена, який захищатиме права школярів, студентів, викладачів та науковців.
  • У липні народні депутати внесли до Верховної Ради законопроект, що встановлює поняття булінгу та вводить адміністративну відповідальність за нього.

 

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати