live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Омелян обіцяє запустити приватну тягу на залізниці вже наступного року

В 2019 році Міністерство інфраструктури України планує запустити пілотний проект з допуску приватної локомотивної тяги на залізниці

Про це повідомив міністр Володимир Омелян, в рамках проведення Інфраструктурного дня, організованого Європейською бізнес асоціацією, повідомляє Еспресо.TV.

Під час заходу питання лібералізації ринку локомотивної тяги було одним із найгостріших в обговоренні, оскільки через нестачу локомотивів, українські виробники не мають змоги вивезти значну частину експортної продукції. Особливо страждають українські аграрії, продукція яких потребує вчасного транспортування,  через ризик зіпсуватись, а також підприємства металургії та гірничої галузі, які потребують вчасної доставки вантажів.

Лібералізація локомотивної тяги внесена окремим пунктом в угоду про Європейську асоціацію, свою підтримку цьому також висловили президент, прем’єр-міністр, та міністерство інфраструктури. Натомість керівництво “Укрзалізниці” готове йти на зустріч бізнесу лише за умови вирішення кількох питань.

"Перше - це питання фінансування пасажирських перевезень. Друге - питання вантажного тарифу, котрий має бути має бути повністю лібералізований і третє питання - це зобов’язання «Укрзализниці», як універсального перевізника, забезпечити будь-які заявки з боку клієнтів", - заявив генеральний директор ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.

В свою чергу, міністр інфраструктури Володимир Омелян на заході анонсував запуск пілотного проекту з допуску приватної локомотивної тяги вже наступного року, адже сьогодні, через нестачу локомотивів, залишається невивезеною близько 20% відсотків продукції. Держава втрачає надходження до бюджету, в тому числі на соціальні програми.

Українські та іноземні інвестори готові інвестувати кошти в нові локомотиви, щоб вчасно доставляти українську продукцію міжнародним замовникам.  Про таку готовність заявила компанія Ferrexpo, світовий лідер гірничої промисловості.

"Ми готові взяти участь у пілотному проекті. Маємо гарантований вантаж, гарантований напрямок та свої вагони, якими можемо забезпечити завантаження локомотивів в пілотному проекті", - підтвердила представник компанії Ярослава Блонська.

Сьогодні від "Укрзалізниці" залежить чи зможуть українські компанії вчасно вивозити свою продукцію. І наскільки готове керівництво "Укрзалізниці" йти на зустріч експортерам, та в співпраці з Міністерством інфраструктури запустити пілотні проекти за участі приватної тяги, покажуть вже найближчі місяці.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати