live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені ввімкнули дельфінам телебачення. Що їм сподобалася найбільше

В дослідницькому центрі Флориди дельфінам сподобалося дивитися телевізор : зокрема, їм показували мультсеріал "Губка Боб Квадратні Штани" та програму від ВВС

Про це пише журнал Science.

Дельфінам. як і всім іншим тваринам у неволі потрібні розваги. І якщо зазвичай для цієї мети доглядачі дають дельфінам кільця і ​​гнучкі палиці для плавання, з якими ті грають, то тепер вчені пропонують додатково показувати їм телепередачі.

З такою пропозицією виступили Келлі Уіншіпі та Холлі Ескелінен з центру досліджень і порятунку дельфінів Dolphins Plus Marine Mammal Responder в Кі-Ларго, штат Флорида.

Щоб зрозуміти, чи може дельфінів зацікавити така розвага науковці провели експеримент: вони встановили біля басейнів тварин телевізори з діагоналлю близько 80 сантиметрів і показували 12 афалінам (Tursiops truncatus) і п'яти дельфінам виду Steno bredanensis фрагменти з документального серіалу виробництва телеканалу BBC "Планета Земля" і першого сезону мультфільму "Губка Боб Квадратні Штани".

Окрім загальних даних про залучення дельфінів у перегляд вчених цікавило питання, чи реагують дельфіни більше на реалістичні зображення океану, ніж на намальоване. Автори статті відзначають, що до цього вчені намагалися показувати телепрограми шимпанзе, макакам резус, папугам, куркам, собакам і кішкам - зі змінним успіхом.

З'ясувалося, що дельфінів однаково зацікавили перегляди обох телепрограм, до того ж цікавість проявляли і троє тварин з проблемами зі слухом.

Дельфінів виду Steno bredanensis телебачення зацікавило більше, ніж афалін, а самці обох видів агресивніше реагували на зображення, кажуть вчені. Інтерес тварин до телебачення за час експерименту не знизився, відзначають дослідники.

Перш ніж обладнати місця утримання дельфінів телевізорами, вчені рекомендують провести додаткові випробування і зрозуміти, як конкретні тварини будуть реагувати на відео. Автори статті також відзначають, що перегляд телепрограм, крім розваги, може бути і способом вивчати особливості мислення дельфінів.

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати