live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Більше половини пісень на радіо вже українською, - Нацрада


фото: sputnik
Середній показник частки пісень українською мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій у 2018 році становить вже 51%. За рік частка зросла на 4%

Про це повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

“Минулорічний прогноз Національної ради щодо зростання частки україномовних пісень в ефірі радіостанцій здійснився”, - констатує Костинський.

Також, згідно з інформацією Нацради, - середній показник обсягу ведення передач українською мовою на 15-ти загальнонаціональних радіостанціях складає 86%. Річний приріст цього показника склав +2 відсоткових пункти.

За темпами зростання частки української пісні і української мови в ефірі місцевих і регіональних радіостанцій, Схід, Захід, Північ, Південь і Центр - разом. Висновок: Україна - єдина!
“Так, найбільша динаміка зростання обсягу україномовних пісень за останній рік відбулась у 7-ми областях України:

  • Луганська область – на +15 відсоткових пунктів
  • Закарпатська область – на +12 відсоткових пунктів
  • Волинська та Донецька області – на +9 відсоткових пунктів
  • Сумська, Кіровоградська та Херсонська області – на +8 відсоткових пунктів”

Найбільша динаміка зростання частки обсягу ведення передач українською мовою, порівняно з 2017 роком, відбулась у 8-ми областях:

  • Хмельницька і Херсонська області – на +12 відсоткових пунктів
  • Миколаївська і Вінницька області – на +9 в.п.
  • Черкаська, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області – на +7 в.п.

“Без державного регулювання - закону, що був ухвалений парламентом, і жорсткої політики Національної ради - поточних показників української мови і пісні ми би цього року не побачили б”, - пісумовують у Нацраді два роки дії мовних квот на радіо.

Втім у майбютньому суттєвого подальшого зростання частки україномовних пісень на радіо Костинський не бачить:

“Період екстенсивного розвитку українського ринку музики поступово добігає кінця. Частка пісень українскою в ефірі радіостанцій, за нашими прогнозами, буде збільшуватися відтепер несуттєво”.
Також у повідомленні зазначено, що за два роки Національна рада жодного разу не пішла на компроміс і призначала штрафи навіть якщо для виконання квоти радіостанції не вистачало 1-ї пісні.

  • Раніше Нaцрaдa з питaнь тeлeбaчeння i рaдiомовлeння зa нeвиконaння зaкону про 30% квоту укрaїнської мови тa музики в eфiрi рaдiостaнцiй зa вeсь пeрiод дiї мовних квот запровадила штрaфiв у сумi понaд 1 373 тис. грн.
  • Порошенко заявив, що українські радіостанції на чверть відсотків перевиконали квоти з ротації у своїх ефірах українських пісень.
  • Нагадаємо, загалом за два роки дії мовних квот Національною радою призначено 22 штрафи 21 радіостанції.
 

новини партнерів

2 квітня, 2020 четвер

2 квітня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати