live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Більше половини пісень на радіо вже українською, - Нацрада


фото: sputnik
Середній показник частки пісень українською мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій у 2018 році становить вже 51%. За рік частка зросла на 4%

Про це повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

“Минулорічний прогноз Національної ради щодо зростання частки україномовних пісень в ефірі радіостанцій здійснився”, - констатує Костинський.

Також, згідно з інформацією Нацради, - середній показник обсягу ведення передач українською мовою на 15-ти загальнонаціональних радіостанціях складає 86%. Річний приріст цього показника склав +2 відсоткових пункти.

За темпами зростання частки української пісні і української мови в ефірі місцевих і регіональних радіостанцій, Схід, Захід, Північ, Південь і Центр - разом. Висновок: Україна - єдина!
“Так, найбільша динаміка зростання обсягу україномовних пісень за останній рік відбулась у 7-ми областях України:

  • Луганська область – на +15 відсоткових пунктів
  • Закарпатська область – на +12 відсоткових пунктів
  • Волинська та Донецька області – на +9 відсоткових пунктів
  • Сумська, Кіровоградська та Херсонська області – на +8 відсоткових пунктів”

Найбільша динаміка зростання частки обсягу ведення передач українською мовою, порівняно з 2017 роком, відбулась у 8-ми областях:

  • Хмельницька і Херсонська області – на +12 відсоткових пунктів
  • Миколаївська і Вінницька області – на +9 в.п.
  • Черкаська, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області – на +7 в.п.

“Без державного регулювання - закону, що був ухвалений парламентом, і жорсткої політики Національної ради - поточних показників української мови і пісні ми би цього року не побачили б”, - пісумовують у Нацраді два роки дії мовних квот на радіо.

Втім у майбютньому суттєвого подальшого зростання частки україномовних пісень на радіо Костинський не бачить:

“Період екстенсивного розвитку українського ринку музики поступово добігає кінця. Частка пісень українскою в ефірі радіостанцій, за нашими прогнозами, буде збільшуватися відтепер несуттєво”.
Також у повідомленні зазначено, що за два роки Національна рада жодного разу не пішла на компроміс і призначала штрафи навіть якщо для виконання квоти радіостанції не вистачало 1-ї пісні.

  • Раніше Нaцрaдa з питaнь тeлeбaчeння i рaдiомовлeння зa нeвиконaння зaкону про 30% квоту укрaїнської мови тa музики в eфiрi рaдiостaнцiй зa вeсь пeрiод дiї мовних квот запровадила штрaфiв у сумi понaд 1 373 тис. грн.
  • Порошенко заявив, що українські радіостанції на чверть відсотків перевиконали квоти з ротації у своїх ефірах українських пісень.
  • Нагадаємо, загалом за два роки дії мовних квот Національною радою призначено 22 штрафи 21 радіостанції.
 

новини партнерів

21 листопада, 2019 четвер

21 листопада, 2019 четвер

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати