live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фламандські націоналісти вийшли з уряду Бельгії


фото: lesoir.be
Бельгійський король Філіп у неділю, 9 грудня 2018 року, погодився з відставкою міністрів і держсекретарів коаліційного бельгійського уряду від націоналістичної партії "Новий фламандський альянс" (N-VA)

Прийнято відставка глави МВС Яна Ямбона, міністра оборони Сандера Лонеса, міністра фінансів Йохана Ван Овертвельдта, а також держсекретарів з міграції Тео Франкена і боротьби проти бідності та рівності шансів і справах інвалідів Зухал Демір, передає Інтефакс-Україна.

Чинні держсекретарі Філіп де Бакер (з боротьби проти шахрайства в соціальній сфері і захисту приватного життя) і Пітер де Крем (із зовнішньої торгівлі) призначені міністрами з перерозподілом частини функцій колишніх колег від N-VA.

Телеканал RTBF також повідомив про розгляд можливості покласти на міністра закордонних справ Дідьє Рейндерса додаткову компетенцію міністра оборони.

Як наголошується, король прийняв прем'єр-міністра Шарля Мішеля, який поінформував його про політичну ситуацію, і схвалив пропозиції щодо зміненого складу уряду.

Своєю чергою Мішель заявив, що не бачить необхідності ставити на порядок денний питання про довіру парламенту в зв'язку з виходом із коаліції партії "Новий фламандський альянс" (N-VA) і перерозподілом портфелів в уряді.

"З конституційної точки зору, я не зобов’язаний запитувати вотум довіри у парламенту в цих обставинах", - зазначив він.

Водночас, прем'єр-міністр запевнив, що має намір співпрацювати і вести діалог з парламентом після відставки фламандських міністрів-націоналістів через глибокі розбіжності щодо пакту ООН з міграції і наміру голови уряду брати участь у міжурядовій конференції з глобального договору про безпечну, впорядковану і легальну міграцію в Марракеші 10-11 грудня.

Прем'єр висловив жаль, що N-VA дав задній хід у питанні міграційного пакту. Він зазначив, що "не може погодитися, щоб слово, дане Бельгією, було поставлено під сумнів, саме тоді, як ми вже дали нашу згоду".

Мішель нагадав, що йдеться "про зобов'язання, які Бельгія висловила перед Генеральною Асамблеєю ООН". На його думку, необхідні міжнародні законодавчі рамки з такого питання, як міграція, не можуть вирішуватися поодинці.

Після цього Мішель вирушив у Марракеш на міжурядову конференцію з глобального договору щодо безпечної, упорядкованої та легальної міграції, участь в якій Бельгії стала причиною відставки фламандських міністрів-націоналістів у федеральному коаліційному уряді Бельгії.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

10 грудня, 2019 вівторок

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати