live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Латвія відкрила архіви КДБ: митрополит Московського патріархату виявився агентом "Читачем"

Національний архів Латвії опублікував засекречені документи КДБ Латвійської РСР і виявив, що митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр виявився агентом спецслужби

Фото документів митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра оприлюднив в Twitter блогер Рустем Адагамов.

Митрополит, тобто Олександр Іванович Кудряшов, був завербований в 1982 році співробітником КДБ Олександром Іщенком, який привласнив агенту псевдонім "Читач".

Крім того, викладені дані агента КДБ "Анатолія" - співробітника відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату, доктора теології, протоієрея Миролюбова. Він завербований в 1981 році.

"У 1996 році Олександр Кудряшов від імені Синоду видав організації Олександра Іщенка довіреність № 98, в якій уповноважив керувати і отримувати дохід з житлових будинків з господарськими будівлями, що знаходяться за адресою: Рига, вул. Пилс, 14, і Маза Пилс, 11, що належать Латвійської Православної церкви", - йдеться в повідомленні.

Водночас, у РПЦ відмовилися коментувати дані про службу митрополита Ризького в КДБ.

"Ми це не коментуємо", - заявив радіостанції "Говорить Москва" заступник голови Синодального відділу Московського патріархату із взаємин церкви з суспільством Вахтанг Кіпшидзе.

Все по темі

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати