Волкер вважає, що міжнародні спостерігачі в Азовському морі необхідні

31 січня, 2019 четвер
18:30

Спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер заявив про підтримку ідеї розміщення спостерігачів у районі Азовського моря на українській території та виключно на запрошення української сторони

Зміст

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, що найкращий варіант полягає в тому, щоб міжнародних спостерігачів було розміщено в тій частині території України, яка не є предметом територіальних суперечок, і на українських суднах, причому - на запрошення українського керівництва", - сказав він.

"Наявність міжнародних спостерігачів на додаток до української присутності могло б бути досить позитивним елементом, щоб додати більше спостерігачів за ситуацією", - сказав Волкер, зазначивши, що наявність спостерігачів у цьому районі могла б допомогти уникнути ситуацій, схожих на інцидент, що стався в Керченській протоці в листопаді минулого року.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін раніше схвально відгукувався щодо пропозиції міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса розширити спостережну місію ОБСЄ в Україні на Азовське море. Водночас він відкидав пропозицію Москви про одноразовий візит спостерігачів.

  • Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін погодився відправити експертів Німеччини і Франції для перевірки свободи судноплавства в Керченській протоці.
  • Втім, потім у МЗС Росії заявили, що не може бути й мови про відправку місії міжнародних спостерігачів у Керченську протоку.
  • 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 28 листопада 2018 року "суд" окупованого Криму заарештував 24 захоплених у полон Росією українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення у "незаконному перетині кордону".
Теги:
Читайте також:
Київ
+20.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
9 липня
18:40
Щоб запобігти вивезенню бензину, Казахстан облаштовує блокпости на кордоні з Росією
18:17
Андрій Мельниченко
Від розпаду до повної залежності від Китаю: російський мільярдер описав 5 можливих сценаріїв майбутнього РФ
17:53
"Я сидів і чекав, коли мене вже приб'є": історії мешканців Вишневого після нічного обстрілу 6 липня
17:42
Meteor і Gripen
Gripen плюс Meteor. Швеція дозволила бити своїми ракетами по літаках Росії. На фронті 79 атак від початку доби
17:37
Сергій Буковський
Сергій Буковський став лавреатом Премії за внесок у розвиток українського кінематографа кінопремії "Золота Дзиґа"
17:30
Система ППО Patriot
Міністр оборони Польщі заявив, що виробництво ракет для Patriot в Україні може початися за кілька тижнів 
17:21
Наслідки удару по маршрутці у центрі Херсона
Атаки Росії 9 липня: У Херсоні окупанти вдарили по маршрутці, на Донеччині — по рятувальниках
17:10
Нідерланди
"Перевірене" російське джерело: чому нідерландська розвідка не повірила у повномасштабне вторгенння РФ
17:00
OPINION
Інцидент з ТЦК на Сихові: щоб нейтралізувати зловмисників, є МВС, а не ЗСУ
16:54
Микола Тищенко
Тищенко вніс заставу у справі про хабар
16:49
Бонні Тайлер
Померла співачка Бонні Тайлер, виконавиця хіта Total Eclipse of the Heart
16:34
Ігор Рогов
У Польщі оголосили вирок екскоординатору штабу Навального та його дружині за роботу на ФСБ
16:33
напад на українця у Вроцлаві
У Вроцлаві жорстоко побили 19-річного юнака, який розмовляв українською мовою
15:57
Дмитро Пєсков
Трамп досі не телефонував Путіну, — Пєсков
15:41
Оновлено
Убивство Березовської, яку підозрювали у замаху на Єрмолаєва в Монако: ЗМІ з'ясували імена затриманих. Обидва вже під вартою
15:31
Ексклюзив
Ірландія
Ірландія докладатиме зусиль, щоб переконати країни ЄС відкрити нові кластери для України, - політологиня Булана
15:29
рсійські окупанти
У ЄС обговорюють можливість послабити візовий режим для росіян, які воювали в Україні
15:26
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" заявила про незаконні обшуки СБУ та побиття заступника директора
15:03
OPINION
Хто стоїть за лаштунками репресій правоохоронців проти оборонних компаній?
15:00
флешмоб
#НеДоброзвичайний: Громадські організації запустили флешмоб проти нового Цивільного кодексу
14:44
Борислав Береза
"Створюють атмосферу страху", – правозахисні організації відреагували на санкції проти екснардепа Берези
14:01
OPINION
Трамп — Зеленський: це ще не кінець гри
13:58
Італія висилає двох військових аташе РФ через шпигунство
13:42
Ексклюзив
Папа Римський Роберт Превост, Лев XIV
"Іншої людини не бачу": Шлінчак назвав Папу Римського можливим модератором діалогу між Україною та Польщею
13:29
У РФ проєкт "Open Алабуга" планує злити дані осіб, які повʼязані із заводом із виробництва "шахедів"
13:11
Ексклюзив
Саміт НАТО-2026
Підсумкова декларація саміту НАТО навіяла на мене великий сум, бо Путін може сприймати її як слабкість, - Шлінчак
13:00
nord stream 1 Північний потік газ
Причетність України до підриву Північних потоків не встановлено, слідчі дії тривають, – Офіс генпрокурора
12:20
Ексклюзив
Олег Дунда
Нардеп Дунда: 70 млрд євро від НАТО - це мінімальна гарантована планка фінансування оборони України
12:19
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Рада ЄС готує санкції проти Росії за її масовані атаки по Україні, - ЄП
11:43
OPINION
Ольга Решетилова
Напад на ТЦК у Львові: хто винен?
11:38
сидяча робота
На Дія.Освіта запустили Кар’єрну студію із ШІ
11:35
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували нафтобази у російській Твері та Ставропольському краї і танкери у Таганрозькій затоці, а СБС знищили 1603 цілі противника
11:12
Сергій Кислиця
"Робота ЗСУ справляє враження на адміністрацію США", – Кислиця про ставлення Трампа до України
11:02
OPINION
Резолюція Європарламенту: політичні переслідування, зволікання з реформами, свобода слова
10:50
Ексклюзив
Сергій Братчук
Росія активізувала балістичні удари, щоб інформаційно "перебити" невдачі на фронті, - Братчук
10:49
ЗАЕС
Частина Херсона знеструмлена через обстріл РФ: ситуація в енергосистемі 9 липня
10:32
Радницю Торгово-промислової палати та її сина підозрюють у вимаганні €100 тисяч від виробника бойових безпілотників
10:21
на фото: винищувачі НАТО
У НАТО дозволили винищувачам збивати повітряні цілі над країнами Балтії
10:04
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп назвав Іспанію "жахливим партнером у НАТО". Прем’єр-міністр країни заявив, що сприймає це "з певною мірою нормальності"
09:46
Ексклюзив
Ірландія
Україні пощастило, що саме Ірландія головуватиме в ЄС, але вона не всесильна, - аналітикиня Булана
Більше новин