live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В ООН визнали військовополоненими захоплених Росією українських моряків


фото: REUTERS
В Організації Об'єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких Росія захопила минулого року

Про це йдеться в доповіді Управління верховного комісара ОНН з прав людини.

В доповіді УВКПЛ за період з16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року зазначається, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, затримані Росією 24 члена екіпажів вважаються військовополоненими, і вони підпадають під захист Третьої Женевської конвенції.

Захоплені українці повинні користуватися статусом військовополонених до тих пір, поки компетентний орган не вирішить інакше, йдеться у доповіді. 

При цьому, в управлінні верховного комісара нагадали, що з військовополоненими слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування і при необхідності надавати їм медичну допомогу.

Також в УВКПЛ додали, що таке зіткнення, яке сталося під час захоплення моряків, "є достатнім для застосування міжнародного гуманітарного права незалежно від того, існував до нього збройний конфлікт чи ні".

Отже, норми міжнародного гуманітарного права, що застосовуються до збройного конфлікту міжнародного характеру, залишаються застосовними до цього інциденту, зазначили в доповіді.

Крім того, в ООН нагадали, що Росія досі відмовляється застосувати в даній ситуації норми міжнародного гуманітарного права та надати морякам статус військовополонених.

  • Нагадаємо, 5 листопада 2018 року в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ і здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада 2018 року окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 21 із них заарештували до 24 квітня, ще трьох (Ейдера, Сороку, Артеменка) - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
  • Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
  • ЄС ухвалив санкції проти 8 росіян через агресію у Керченській протоці.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати