live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Програма "Доступні ліки" з 1 квітня працює за електронним рецептом


фото: informator.news
Пацієнти, які користуються програмою "Доступні ліки", почнуть отримувати ліки за електронним рецептом

Про це повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров'я. 

У МОЗ повідомили, що з 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою "Доступні ліки", почнуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом.

Отримати електронний рецепт пацієнти можуть тільки у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписано декларацію, наголошують у відомстві.

Прес-служба МОЗ зазначає, що запуск електронного рецепта став можливий завдяки переходу програми "Доступні ліки" до Національної служби здоров’я України. Це дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

Якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом модна у будь якій аптеці, де зручно пацієнту. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем, додають у МОЗ.

  • Нагадємо, в квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки". До переліку "Доступних ліків" відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
  • У лютому 2019 року міністерство охорони здоров'я затвердило новий перелік препаратів до програми "Доступні ліки". У ньому 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, за інші треба доплатити невелику різницю. 
  • 24 березня очільниця МОЗ Уляна Супрун заявила, що до кінця 2019 року паперові лікарняні повністю замінять електронними. За словами Супрун, це дозволить зупинити велику кількість корупційних схем у цій сфері.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати