live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

КСУ опублікував рішення про перейменування Дніпропетровської області


фото: dp.oblast.online
Конституційний суд визнав конституційним законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

Відповідну інформацію оприлюднили на сайті суду.

"2 квітня Конституційний суд України надав Висновок № 2-в/2019 у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) (реєстр. № 9310-1) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Цим Висновком Конституційний Суд України визнав законопроект про внесення зміни до статті 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України", - повідомили у відомстві.

Зазначається, що Конституційний суд, вирішуючи дане питання, виходив з того, що зміна до частини другої статті 133 Конституції стосується власної назви однієї з областей України як одиниці системи адміністративно-територіального устрою, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямована на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності держави, а тому є такою, що відповідає вимогам частини першої статті 157 Основного Закону.

У КСУ констатували, що на момент його ухвалення не було рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану, а тому немає юридичних підстав, які б унеможливлювали внесення змін до Конституції.

Законопроект про внесення змін до Конституції, який ВР розглядала, і закон не був прийнятий, може бути поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. А ВР протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції.

"У висновку зазначається, що Верховна Рада протягом року законопроект не розглядала та протягом строку своїх повноважень не змінювала положення частини другої статті 133 Конституції. Отже, законопроект відповідає вимогам статті 158 Конституції", - повідомили у відомстві.

Висновок КСУ є обов’язковим, остаточним і не може бути оскарженим.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати