live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Щоб опанувати навичку, мозку потрібно багато коротких перерв, - дослідження

Вчені з Національного інституту здоров'я США виявили, що мозку людини потрібно кілька коротких перерв для того, щоб зміцнити спогади про нові навички

Про це пише Science Daily.

"Прийнято вважати, що нам потрібно "практикуватися, практикуватися і ще раз практикуватися ", щоб навчитися чомусь новому. Але частий і коротких відпочинок не менш важливий, ніж практика", - говорить Леонардо Коен, один з авторів дослідження.

В експерименті взяли участь кілька десятків добровольців-правшів. Їх посадили за комп'ютери і показували кілька цифр поспіль. Потім людей попросили набирати цифри лівою рукою протягом 10 секунд і зробити таку ж за часом перерву. Вони повторили цей цикл 35 разів.

Весь цей час за мозковою активністю учасників спостерігали вчені."Я помітила, що мозкові хвилі добровольців, здавалося, змінювалися набагато більше під час відпочинку, ніж під час сеансів друку", - говорить доктор Марлен Бенструп.

Проаналізувавши дані, вчені зрозуміли, що основне навчання мозку відбувалося якраз під час відпочинку - пам'ять про нову навичку, в даному випадку про набір символів лівою рукою, зміцнювалася в перервах між друком.

Вчені припустили, що роль грає будь-який відпочинок, незалежно від часу. Але коли добровольці повернулися на наступний день і знову стали друкувати лівою рукою, вони робили це набагато повільніше. Тривалий відпочинок результатів не дав.

"Наші результати показують, як важливо оптимізувати час і конфігурацію інтервалів відпочинку, коли освоюєш щось нове. Це може бути дуже важливо при реабілітації пацієнтів після інсульту або при навчанні грі на музичних інструментах у здорових людей", - заявили дослідники.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати