live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коломойський подав ще 5 позовів проти Нацбанку, - ЗМІ


фото: bbc
Український олігарх Ігор Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти НБУ та ПриватБанку, що оскаржують п'ять кредитних договорів та його особисту поруку за ними

Про це провідомляє НВ Бізнес з посиданням на поінформовані джерела у юридичних колах, непрямим підтвердженням є одне з проваджень у  реєстру судових рішень.

Перші слухання пройдуть 10, 22 і 23 травня, повідомляє видання.

Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника ПриватБанку, бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято пізно ввечері 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського по розірванню договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданих ПриватБанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.

"Подання Ігорем Коломойським нових позовів до господарського суду м. Києва про визнання недійсною його поруки перед НБУ за кредитами рефінансування ПриватБанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність юристів Коломойського про відсутність правових наслідків, на які розраховував позивач при звернення до суду, і головне - про наявність достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду м. Києва, оголошеного в суботу о пів на десяту вечора, та яким було розірвано договори особистої поруки Ігорем Коломойським, в апеляційному порядку”, - пояснили в юридичній компанії Asters.

Також юристи пояснили, що несприйняття Печерським районним судом м. Києва правових аргументів банку, може підтверджувати знехтування правовими висновками Верховного Суду, що є обов'язковим для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав або висновку, що подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відтак Печерський суд був зобов'язаний закрити провадження у справі за позовом Ігорем Коломойським.

Також юристи зазначили, що у Коломойського немає підстав вимагати компенсації в $ 2 млрд, оскільки на момент прийняття рішення про націоналізацію ПриватБанк був з негативним капіталом. За даними НВ Бізнес, зараз в судах знаходиться близько 242 справ, пов'язаних з націоналізацією ПриватБанку і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування.

Читайте також: Чим загрожує Україні рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку.Пояснення Сергія Фурси

  • Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації "ПриватБанку".

  • Громадський рух "ЧЕСНО" повідомив, судді, які визнали незаконною націоналізацію "ПриватБанку" та задовольнили позов мільярдера Ігоря Коломойського до Нацбанку та Кабміну, є недоброчесними.

  • Президент Петро Порошенко заявив, що перемога на виборах Володимира Зеленського призведе до повернення "ПриватБанка" олігарху Ігорю Коломойському та масової втрати коштів українцями.

  • 20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.

  • Скасування націоналізації ПриватБанку призведе до зриву програми співпраці з МВФ та скорочення взаємодії України з іншими міжнародними фінансовими інституціями, вважають аналітики рейтингового агентства Moody's.

  • Екс-очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що у разі скасування націоналізації ПриватБанк можуть ліквідувати.

новини партнерів

23 жовтня, 2019 середа

23 жовтня, 2019 середа

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати