live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Угорщина не годує мігрантів, яким відмовлено в притулку, - ООН

Угорщина цілеспрямовано відмовляється забезпечувати продовольством біженців, яким не надали статус шукача притулку. Лише з серпня 2018 року в Управлінні верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) назбирали дані про щонайменше 21 такий випадок

Про це йдеться в поширеному в Женеві в п'ятницю, 3 травня, повідомленні Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), передає DW.

Такими діями уряд Віктора Орбана порушує міжнародне право, наголошують у організації.

Ще в вересні минулого року комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет звинуватила уряд у Будапешті в тому, що він не забезпечує продуктами харчування мігрантів, розміщених у транзитних зонах.

Попри обіцянки відмовитися від подібної практики, судячи з усього, ситуація не змінилася, заявила представниця комісаріату ООН з прав людини Равіна Шамсадані. За її словами, винятки роблять тільки для вагітних і матерів-годувальниць.

Через такі дії угорської влади існує ризик, що дехто з мігрантів може просто недоїдати, а це негативно позначиться на здоров'ї цих людей. Окрім того, така практика просто "антигуманна", наголошують у організації.

На початку поточного тижня уряд Угорщини повідомив у офіційному блозі, що не є відповідальним за біженців, яким було відмовлено в наданні притулку, або за людей, які не клопотали про статус шукача притулку. Решта мігрантів, згідно з запевненнями влади в Будапешті, забезпечуються продуктами харчування.

Хоч Угорщина дозволила біженцям, яким відмовлено в наданні притулку, залишити країну, вирушивши в напрямку Сербії, але такі мігранти ризикують порушити як угорські розпорядження про висилку, так і сербські закони, застерігають в УВКПЛ.

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати