live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розповіли, хто може втратити зір через зміни клімату

Морські біологи з Інституту океанографії імені Скріппса припустили, що зміна клімату призведе до сліпоти морських безхребетних

Про це пише ScienceAlert.

З ростом температури по всій Землі поступово знижується рівень кисню, розчиненого в морській воді, аж до появи гігантських безкисневих зон.

Відомо, що нестача кисню викликає гіпоксію, яка призводить до сліпоти. На думку морських біологів Ліліан Маккормік і Лізи Левін, у морських організмів цей процес викличе абсолютно аналогічну реакцію організму.

При цьому багато морських безхребетних полюють тільки завдяки своєму зору, крім того, очі допомагають їм уникнути хижаків і знайти притулок. У разі, якщо вони залишаться без зору,  це призведе до масового вимирання морських безхребетних, вважають вчені.

В ході експериментів вчені зібрали личинок різних морських тварин в Тихому океані біля узбережжя Південної Каліфорнії для того, щоб з'ясувати, як зміниться зір у них в результаті гіпоксії. У дослідженні взяли участь личинки кальмара Doryteuthis opalescens, восьминіга Octopus bimaculatus, крабів Planipes Pleuroncodes і Metacarcinus gracilis.

Виявилося, що при зниженні рівня кисню краби і кальмари зовсім втратили зір, а зір восьминіга впав на 60%. При цьому, коли через півгодини рівень кисню відновився до звичайного, зір всіх видів нормалізувався.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати