//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Уряді розповіли, як долають наслідки повені на заході України


фото: ukrinform.ua
На засіданні оперативного штабу Державної служби з надзвичайних ситуацій розповіли про подолання наслідків повені у Івано-Франківській та Закарпатській областях

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Сьогоднішнє засідання оперативного штабу Державної служби з надзвичайних ситуацій пов’язане з наслідками повені в Івано-Франківській та Закарпатській областях. І тому ми повинні чітко скоординувати дії підрозділів ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії і всіх служб, які можуть бути задіяні у подоланні наслідків стихійного лиха у західних областях України", - заявив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Він додав, що перебуваючи 23 травня на Івано-Франківщині, спільно з ДСНС було проведено координаційну нараду щодо подолання наслідків підтоплення в області.

"Наразі ситуація стабілізується. У Закарпатській та Івано-Франківській областях триває комплекс робіт з відновлення затопленої інфраструктури і фермерських господарств. Єдине, що не можна відновити – це життя людей, які забрала стихія. Тому, першочергово при подоланні таких стихійних лих ми повинні говорити про захист і безпеку саме людей", - сказав Зубко.

Щодо необхідності виділення коштів з резервного фонду держбюджету для подолання наслідків віце-прем’єр повідомив, що з Івано-Франківської області вже надійшов лист. Це запит щодо підтримки регіонального рівня за умов надзвичайної ситуації. Тому що в Івано-Франківській та Закарпатській областях рівень паводків визначений як регіональний. Уряд невідкладно розгляне звернення і прийме рішення щодо областей.

За результатами засідання оперативного штабу головам Івано-Франківської та Закарпатської ОДА було доручено: організувати проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, відновлення транспортної мережі тощо; забезпечити надання матеріальної допомоги соціально вразливим та одиноким непрацездатним громадянам, які постраждали внаслідок стихії; вжити заходів щодо недопущення відключення об’єктів господарювання та життєзабезпечення населення від енергозабезпечення і забезпечити відновлення електропостачання постраждалих населених пунктів; вжити заходів щодо недопущення вживання мешканцями населених пунктів води з криниць, які були підтоплені та замулені, забезпечити проведення робіт з дезінфекції; невідкладно завершити роботу щодо визначення розміру збитків, завданих стихійним лихом.

Головам Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, Рівненської, Волинської, Львівської та Хмельницької облдержадміністрацій доручили посилити контроль за паводковою ситуацією на річках; забезпечити координацію дій на місцях з ліквідації наслідків паводка, проведення комплексу відновних робіт та надання допомоги населенню; забезпечити надання населенню через ЗМІ оперативної і достовірної інформації про стан ліквідації наслідків стихійного лиха.

Мінфіну спільно з Івано-Франківською і Закарпатською ОДА доручено проаналізувати ситуацію з наповнення коштами резервних фондів органів місцевого самоврядування.

Зубко також звернув увагу органів місцевого самоврядування на виділення коштів з місцевих бюджетів на своєчасне очищення русла річок і налагодження нормальної роботи каналізаційних систем.

новини партнерів

‡агрузка...

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

15 червня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати