live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада ухвалила закон про Тимчасові слідчі комісії, що передбачає процедуру імпічменту президента

У четвер, 6 червня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект №1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У законі зокрема прописана процедура відсторонення президента країни від посади в порядку імпічмента.

"Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України (далі - спеціальна слідча комісія) - колегіальний тимчасовий орган Верховної Ради України, що утворюється у складі народних депутатів України, спеціального прокурора і спеціальних слідчих, завданням якого є проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України поданні про ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту", - йдеться у законі.

Закон передбачає, що Спеціальна слідча комісія готує висновки і пропозиції щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину та ухвалює рішення щодо них, а також готує та ухвалює висновок про звинувачення президента України.

Питання про висновки і пропозиції комісії включається до порядку денного Верховної Ради без голосування і розглядається невідкладно. Разом із висновками та пропозиціями комісії нардепи - члени комісії вносять на розгляд Ради проект постанови про звинувачення президента чи про припинення розгляду усунення президента з посади в порядку імпічменту.

У разі ухвалення Радою звинувачення президента комісія готує проект постанови про звернення до Конституційного суду за висновком щодо конституційності розслідування та розгляду справи про імпічмент, а також до Верховного суду для за висновком про ознаки державної зради чи іншого злочину в діях президента.

Конституційний і Верховний суди невідкладно розглядають звернення Верховної Ради та не пізніше, як у 15-денний термін із дня направлення звернень надають висновки. Після отримання висновків судів спеціальна слідча комісія розглядає їх і готує доповідь до пленарного засідання Верховної Ради, а члени комісії вносять проект постанови про усунення президента в порядку імпічменту.

У разі отримання негативних висновків Конституційного чи Верховного суду спеціальна слідча комісія готує інформацію для оголошення про припинення процедури імпічменту.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати