//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кількість ядерної зброї зменшилась, але її постійно модернізують, - дослідження

Понад 90% всієї ядерної зброї знаходиться в Росії та США, обидві країни реалізують програми із удосконалення боєголовок

Про це йдеться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

На початку поточного року кількість ядерних боєголовок у світі скоротилася до 13 865 одиниць порівняно з 14 465, нарахованих станом на початок 2018-го. 

Утім, за даними дослідників, попри скорочення числа ядерних боєголовок в 2018 році, всі ядерні держави продовжують модернізувати свої арсенали.

Як зазначив колишній заступник генсека ООН та голова правління інституту Ян Еліассон, на Росію і США в сукупності припадає понад 90% всієї ядерної зброї. 

Обидві країни реалізують дорогі програми щодо заміни та модернізації ядерних боєголовок, ракетних і авіаційних систем їхньої доставки. У SIPRI нагадали, що договір між Москвою і Вашингтоном про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2) закінчиться в 2021 році, якщо сторони не погодяться продовжити його.

"Перспективи продовження погодженого скорочення російських і американських ядерних сил стають все менш імовірними з урахуванням політичних і військових розбіжностей між двома країнами", - заявив директор програми SIPRI з ядерного роззброєння Шеннон Кайл. 

Станом на початок 2018 року в світі всього існують дев'ять ядерних країн: Росія, США, Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан і Франція. Всі вони володіють 13 865 одиницями ядерної зброї, тоді як на початок минулого року ця цифра становила 14 465 одиниць, зазначається в доповіді. 

Разом з тим, 2 тис. з них перебувають у стані боєготовності, а 3750 розгорнуті в оперативних частинах. Як вказує SIPRI, ядерні арсенали інших країн значно менші, ніж у Росії та США, проте всі вони або вже розробляють і розміщують нові системи, або оголосили про намір зробити це.

новини партнерів

‡агрузка...

20 липня, 2019 субота

19 липня, 2019 п'ятниця

20 липня, 2019 субота

19 липня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати