live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Інститут нацпам'яті треба захистити законом, - В'ятрович

Український інститут національної пам’яті
фото: 5.ua
Голова УІНП Володимир В'ятрович заявив, що Український інститут національної пам’яті необхідно захистити законом від політичної ситуації

Про це Володимир В'ятрович  повідомив у інтерв'ю, передає Укрінформ.

“Вперше в Україні на державному рівні реалізовується політика декомунізації. Розроблено відповідну законодавчу базу. Значною мірою ми виконали ті завдання, які ставили перед собою, започатковуючи цю політику. Маємо рішення Конституційного суду, що ставить крапки над усіма дискусіями про потребу-непотребу в декомунізації й зупиняє якісь спроби реваншу в цьому питанні.

Водночас, В’ятрович наголосив, що треба готувати законодавчу базу для забезпечення незворотної діяльності, зокрема, Українського інституту національної пам’яті.

“Тому що Інститут національної пам’яті як центральний орган виконавчої влади зараз достатньо вразливий з політичної точки зору. Відповідно має бути спеціальне законодавство, яке зробить його більш незалежним від політичної ситуації”, - підкреслив він.

Щодо думок відкласти питання віри, мови та ідентичності до завершення війни, він категорично відкинув таку можливість.

“Щодо представників партії “Слуга народу”, які говорять про те, що до питання національної ідентичності треба повернутися після завершення війни, — категорично не погоджуюся з цим. Мені ця теза взагалі нагадує: давайте почнемо стріляти тільки тоді, коли закінчиться війна. Тому що насправді те, що зараз відбувається, — це війна за ідентичність. І відповідно зміцнення ідентичності — це посилення України, це невід’ємний елемент цієї війни. Через це Росія приділяє цьому дуже багато уваги. Через це й Україна повинна приділяти дуже багато уваги”, - сказав В’ятрович.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати