live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Український фільм потрапив до конкурсної програми найбільшого кінофестивалю Балкан


фото: shpalta.media
Українсько-польська стрічка "Штангіст" змагатиметься за приз 25-го Sarajevo Film Festival

Про це повідомляє Держкіно.

Створений за підтримки Держкіно фільм "Штангіст" (Weightlifter) режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука відібрано до секції короткого метру European Shorts 25-го Сараєвського кінофестивалю.

Sarajevo Film Festival - це найбільший кінофестиваль на Балканах та один із найбільших у Європі, заснований у 1995 році. 

"Секція European Shorts, до якої відібрано українську картину, презентує найбільш цікаві, молоді, хоробрі та свіжі голоси талантів з Європи, які не йдуть протореним шляхом відомої формули створення кіно. Участь у цій секції дає можливість фільму отримати номінацію на приз Європейської кіноакадемії (EFA) і кваліфікацію на Оскар", - зазначили у Держкіно.

Фільм "Штангіст" створений у ко-продукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka (Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich), а також Львівська кінокомісія.

Продюсерами картини виступили Валентин Васянович ("Рівень чорного", "Плем'я") та Конрад Стефаняк.

"Можна стверджувати, що за останній рік фільм "Штангіст" є найактивнішим представником України на міжнародних кінофестивалях у секціях короткого метру. Бажаю режисерові доповнити список перемог нагородою ще й цього фестивалю!", – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати