live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українській патрульній поліції бракує людей та фінансування, - Deutsche Welle

За чотири роки свого існування нестача кадрів в патрульних - найбільша серед поліцейських управлінь. За даними Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України станом на 1 червня, там лишались вакантними 3800 посад - 20% від запланованої кількості. В новому наборі до лав патрульних, оголошеному 3 серпня, йдеться вже про 5,5 тис. вакансій

В 2015 році до патрульної поліції набрали 75-80% людей з вищою освітою. Зараз ці люди з офіцерськими званнями на вулиці роблять "первинну поліцейську роботу", визнавав проблему з кар'єрним зростанням всередині патрульної голова Нацполіції Сергій Князєв ще на початку 2017 року. Тоді він запровадив програму переведення амбітних патрульних на оперативну роботу в місцеві управління, передає DW.

З того часу за межі патрульної поліції - всередині системи МВС - перевелися понад тисяча працівників, заявив заступник голови департаменту Олексій Білошицький. Однак молоді кадри, як бачимо, не поспішають заповнювати вакансії, що звільнилися в патрульній поліції.

Нові набори патрульна поліція оголошує щомісяця. Та їхні результати не надто вражають. Так, за результатами конкурсу, оголошеного на початку липня в Києві відбір пройшли лише вісім кандидатів. При цьому, за словами керівника столичних патрульних Юрія Зозулі, дефіцит кадрів у квітні складав близько 30% або близько 800 поліцейських.

У поліції та МВС намагаються покращити умови праці патрульних, адже збільшення навантаження через некомплект призводить до нових звільнень, пояснює заступник департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. За його словами, на початку року в департаменті вперше з моменту створення підвищили посадові оклади - базова ставка відтоді складає 10,2 тис. грн, на Донбасі і в містах-мільйонниках поліцейські отримують надбавки. В Києві патрульним платять найбільше - 13 тис. грн, та це все одно на 17% менше середньої зарплати в столиці.

"Ми сподіваємося, що новий уряд схвалить підвищення ставок і наступного року",- говорить Білошицький.

Тим часом резерви для покриття кадрового дефіциту доводиться шукати серед студентів. Цього літа міністерство запустило програму "2+1" - другокурсникам відомчих вишів пропонують переводитися на заочну форму навчання і працювати в патрульній поліції.

"Це частина стратегії - кожен поліцейський має пройти через патрулі", - пояснює Білошицький.

Він каже, що до департаменту вже прийшло працювати кількасот курсантів-патрульних.

  • Починаючи з 1 серпня, до пішого патрулювання вулиць МВС залучила 2 тис. бійців Національної гвардії, які раніше могли стежити за громадським порядком тільки разом з поліцейськими.

новини партнерів

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати