live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія рекомендує Раді ЄС підтримати Brexit-угоду


фото: europa.eu
Європейська комісія рекомендувала Європейській раді на вищому рівні, засідання якої розпочнеться у четвер у Брюсселі, прийняти угоду щодо виходу Великої Британії з ЄС

Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті Європейської Комісії.

Європейська Комісія також рекомендувала Європейському парламенту погодити запропоновану Угоду, текст якої був погоджений в результаті інтенсивних переговорів між Єврокомісією та урядом Великої Британії протягом минулих двох днів, включаючи уточнений протокол щодо стосунків між Ірландією та Північною Ірландією, а також ухвалити уточнену Політичну декларацію щодо рамкових умов подальших відносин між ЄС і Великою Британією.

"Ця угода є справедливим компромісом між ЄС і Великою Британією. Вона демонструє відповідальність та волю з обох сторін робити те, що є найкращим для громадян ЄС і Великої Британії. Ми зараз маємо погоджений Протокол, який захищає мир та стабільність на острові Ірландія та повною мірою захищає наш спільний ринок", - зазначив з цього приводу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

У повідомленні зазначається, до додатковий протокол надає правове рішення для уникнення встановлення "жорсткого кордону" на острові Ірландія, захищає транскордонну економічну співпрацю та так звану мирну "Угоду доброї п’ятниці" у всіх її проявах. Всі інші елементи Угоди про вихід Великої Британії залишаються незмінними за змістом у порівнянні із текстом, погодженим 14 листопада 2018 року.

До того, як Угода набуде сили, вона має пройти процес ратифікації в Великій Британії і в ЄС. Європейська рада має формально ухвалити цей документ перед тим, як надіслати його на розгляд Європейського парламенту. Велика Британія має ратифікувати Угоду відповідно до положень національної Конституції.

  • Нагадаємо, сьогодні Євросоюз і Британія домовилися про нову угоду щодо Brexit .

новини партнерів

24 вересня, 2020 четвер

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати