live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“Борг Януковича”: Верховний суд Британії закінчив слухання справи

Верховний суд Британії закінчив чотириденні слухання справи щодо неповернення Україною "боргу Януковича" перед Росією на $3 млрд

Про це повідомляє "Голос Америки".

"Верховний суд розглядав доводи російської сторони, представленої фінансовою компанією The Law Debenture Trust Corporation plc, яка доводила, що Україна не має законних аргументів проти повернення позичених грошей", - йдеться у повідомленні.

За результатами слухань, які відбувалися з 9 до 12 грудня, рішення очікують у першій половині 2020 року.

Зазначається, що юристи від імені України доводять, що Росія завдала удару платоспроможності України, захопивши 2014 року Крим і завдавши величезних руйнувань і втрат війною на Донбасі, яка триває досі.

Нагадаємо, наприкінці 2013 року президент РФ Володимир Путін і на той час президент України Віктор Янукович домовилися про кредит від Росії в розмірі $15 млрд шляхом купівлі українських облігацій. Росія встигла викупити облігації на $3 млрд. Після падіння режиму Януковича Україна пропонувала Росії реструктуризацію боргу, проте росіяни позвалися проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення грошей.

  • Україна на свій захист назвала угоду Путіна-Януковича незаконною і такою, що не підлягає примусовому виконанню. У запереченні йдеться про порушення внутрішнього законодавства і нормативних процедур під час випуску єврооблігацій, тиск з боку РФ з метою не допустити Угоди про асоціацію України з ЄС, вказані докази військового вторгнення Росії в Крим, дестабілізація Росією ситуації на сході України та підтримка в цьому регіоні військових дій.
  • 29 березня 2017 року Високий суд Лондона зобов'язав Україну сплатити борг, але дозволив подати апеляцію та призупинив своє рішення.
  • Апеляційний суд вирішив, що суд першої інстанції помилково не взяв до уваги твердження України про те, що надання $3 млрд було частиною політики Кремля та має розглядатися як політичний хабар. Відповідно, апеляційний суд ухвалив продовжити розгляд справи за повною процедурою.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати