live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврейська громада Польщі відповіла Путіну щодо польського посла - "антисемітської свині"

Глава Союзу єврейських громад Польщі Клара Колодзейска-Полтин і головний рабин Міхал Шудріх відреагували на заяву президента РФ Володимира Путіна про антисемітизм у Другій Речі Посполитій

За словами Колодзейскої-Полтин і Шудріха, Путін маніпулював доповідною запискою посла Польщі в Берліні Юзефа Липського, який в 1938 році нібито схвалив ідею Адольфа Гітлера вислати європейських євреїв в Африку.

Зокрема, Путін назвав Липського "сволотою і антисемітською свинею", адже він був "повністю згоден з Гітлером в його антисемітських поглядах".

"Останнім часом президент Росії Володимир Путін зробив низку обурливих заяв про генезу Другої світової війни і ролі в цьому Польщі. Для нас, євреїв, особливо обурливе маніпулювання запискою польського посла в Берліні Юзефа Липського, яка була складена після його бесіди з Адольфом Гітлером в 1938 році", - цитує заяву Rzechpospolita.

Cоюз єврейських громад додав, що Польща підтримувала і частково співпрацювала з сіоністським рухом, якому Варшава таємно надавала військову підтримку.

"Тоді, коли Третій Рейх вигнав тисячі польських євреїв в 1938 році, дипломатичні служби, в тому числі, особисто посол Липський, надали підтримку. Звинувачувати його в антисемітизмі, через вирвані з контексту слова, абсолютно безвідповідально", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін висловився про роль Польщі в розв’язанні Другої світової війни.

Путін заявив, що Польща брала участь у змові з Гітлером. Посла Польщі в Німеччині того часу він назвав "антисемітською свинею".

Після цього Міністерство закордонних справ Польщі викликало до себе російського посла Сергія Андрєєва.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати