Зокрема, у рамках підписаного меморандуму сторони планують обмінюватися досвідом та проводити спільні заходи для розвитку залізничного сполучення Китай — Україна та пошуку інвесторів. За словами голови правління, АТ "Укрзалізниця" продовжує розвивати транзитний потенціал України, зокрема завдяки транзитним залізничним маршрутам з Китаю.

"На початку цього року нашою територією пройшов перший контейнерний поїзд Китай — Польща, до цього вже були поїзди до Словаччини, Угорщини та Німеччини. Разом із CRCC ми плануємо визначити можливі інфраструктурні вузькі міста, які є на маршруті Китай — ЄС та розробити план заходів для їх усунення. Це дозволить зробити згаданий маршрут більш швидким та привабливим для клієнтів", — зазначив Кравцов.

Нагадаємо, що Укрзалізниця в жовтні минулого року підтвердила зацікавленість у придбанні локомотивів у китайської CRRC Corporation Limited — найбільшого у світі виробника залізничного транспорту.

Довідково

China Railway Construction Corp. Ltd — китайська державна будівельна компанія, яка в 2014 році була другою у світі будівельною та проєктною компанією за розміром виручки. Діяльність компанії здійснюється за низкою напрямків, зокрема будівництво інфраструктури, залізниць, магістралей, метро та проєктів з відповідною нерухомістю. Компанія має досвід реалізації проєктів як у Китайській Народній Республіці, так і за кордоном: в Азії, на Близькому Сході, у Північній Африці, Центральній Америці, Європі тощо.