live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Раді пропонують запровадити "Економічний паспорт українця"


фото: newsone
До Верховної Ради подано проєкт закону “Про економічний паспорт українця”

Проєкті закону 2754 від 16.01.2020 “Про економічний паспорт українця” розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання підвищення економічного рівня життя громадян України задля припинення відтоку українців за кордон шляхом створення “Фонду майбутнього”, йдеться в пояснювальній записці.

Мета законопроєкту - подолання негативних тенденцій відтоку українців за кордон та формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення та зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність в пошуку шляхів підвищення рівня життя населення. Одним з варіантів виходу з такої ситуації є відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України.

Згідно з документом, економічний паспорт українця - це особистий рахунок українців, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та які проживатимуть на території України 18 років.

Така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти.

На рахунку кожного громадянина будуть акумулюватися кошти у розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, які будуть виплачуватись порівну власникам рахунку після досягнення ними повноліття.

Також буде створено фінансову установу “Фонд майбутнього”, який матиме наступні функції:

  • накопичення та зберігання щорічного відрахування у вигляді 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, на особистих рахунках громадян України (народжених після 1 січня 2021 року) до досягнення ними повноліття;

  • рівномірний розподіл та виплата громадянам України, народженим після 1 січня 2021 року, після досягнення ними повноліття коштів, які накопичились на їхніх особистих рахунках у Фонді в результаті щорічного відрахування до Фонду 1% від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України;

  • інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду.

Кінцевими бенефіціарами фінансування Фонду будуть вважатися громадяни України, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та проживуть на території України упродовж 18 років, виплата коштів яким буде здійснюватися після досягнення ними повноліття.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати