ПАРЄ змінила власний графік, щоби підлаштуватися під літаки росіян, - ЗМІ

Парламентська асамблея Ради Європи змінила свій графік, щоби задовольнити прохання глави російської делегації Петра Толстого; тим часом інший представник РФ Леонід Слуцький заснув на засіданні одного з органів ПАРЄ

Про це повідомляє Європейська правда.

Толстой звернувся до депутатів асамблеї із проханням перепланувати порядок денний, щоби перенести з четверга на середу питання про повноваження кількох національних делегацій.

Зокрема, у понеділок вранці ПАРЄ "завалили" оскарженнями повноважень нацделегацій. Окрім очікуваного протесту України та її партнерів щодо повноважень росіян,  депутати поставили під сумнів повноваження делегацій відразу 8 держав за процедурними підставами, переважно – формальними.

Секретаріат асамблеї запланував голосування з цих питань на четвер, оскільки не мав можливості опрацювати таку кількість оскаржень раніше.

Однак це викликало протести росіян. Як з’ясувалося, росіяни не мали планів працювати у ПАРЄ до кінця сесії. Через це Пьотр Толстой попросив асамблею перепланувати роботу, щоби вирішити важливі питання, поки вони є на місці. "На жаль в середу велика частина нашої делегації поїде. Щоби розгляд питання про повноваження не був заполітизований, я прошу провести їх розгляд не в четвер, а раніше", - звернувся він.

В практиці ПАРЄ досі не було подібних перепланувань, і новообраний президент ПАРЄ Хендрік Дамс повідомив Толстого та інших колег, що "зробити це (перепланування) практично нереально", але був зобов’язаний поставити питання на голосування. Однак, як виявилося, більшість членів асамблеї була готова змінити плани щоби підлаштуватися під літаки росіян. За це рішення проголосувало 92 депутати, проти – 68.

Через це змінилися також інші питання порядку денного. Зокрема, ухвалення нової санкційної процедури за грубі порушення принципів РЄ перенесли з вівторка на середу.

Все по темі

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати