В уряді хочуть запустити з 2021 року накопичувальну пенсійну систему

20 травня, 2020 середа
14:38

Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи

Зміст

Про це повідомляє Інтерфакс-України.

Реформа стосуватиметься окремих категорій працівників віком до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення, й оцінює обсяг накопичень за нею у 15,6 млрд грн у перші п'ять років від більше ніж 135 тис. осіб.

"Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи (до повного переходу на виплати за НППС) і формування пенсійних активів у НППС будуть страхові внески, які сплачуватимуть роботодавці за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій", - ідеться в пояснювальній записці на сайті міністерства.

Законопроєкт передбачає три професійних пенсійних програми, зокрема:

  • програма №1 дає право на отримання пенсійних виплат після 50 років і роботі на шкідливих професіях (так званий список №1) від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок. Роботодавцям доведеться додатково до 22% ЄСВ платити ще 15%, у програмі №2 - 7%, в програмі №3 - від 3% за погодженням із працівниками;
  • програма №2 - після 55 років і роботі за списком №2 від 12,5 років у чоловіків і від 10 років у жінок.
  • програма №3 дає можливість добровільно вступити до НППС на умовах, визначених у колективних договорах і на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Згідно із законопроєктом, страхові внески, які надійдуть за учасників НППС, Пенсійний фонд України скеровуватиме до недержавних пенсійних фондів (НПФ) і страхових компаній (СК), авторизованих Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). 

Учасники системи зможуть самостійно вже з жовтня цього року обирати НПФ і СК (принцип "пенсійні кошти ходять за учасником"), однак якщо вони протягом трьох місяців не зробили вибору, то НПФ буде визначено автоматично за порядком Пенсійного фонду України.

Мінсоцполітики зазначає, що плюсом переходу до фондованої системи пенсійного забезпечення, де майбутні пенсійні виплати працівникам буде забезпечено пенсійними активами, є відділення таких активів від діяльності підприємств, а також можливість успадкування таких коштів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+27.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
16:42
удар по Запоріжжю 6 червня 2026 року
Росія атакувала Запоріжжя: серед поранених – 10-річний хлопчик, пошкоджені будинки
16:25
Сі Цзіньпін літак
Сі Цзіньпін уперше за сім років відвідає КНДР
16:24
Папа Лев XIV прибув з візитом до Іспанії
15:46
Олександр Лукашенко
Лукашенко запевнив, що Білорусь не є співагресором і закликав Захід до "цивілізованого діалогу"
15:25
Через війну РФ Чорне море втрачає дельфінів: 22 тіла за один день викинуло на узбережжя нацпарку "Тузлівські лимани"
15:24
Водію, який вчинив ДТП з чотирма загиблими в Києві, повідомили про підозру, він перебуває під охороною в лікарні
14:59
Український Крим під російською окупацією
ССО взяли під повітряний контроль сухопутний шлях до Криму — постачання пального та техніки РФ ускладнено
14:44
Окупанти
Окупанти заборонили пасажирські перевезення на ключових трасах ТОТ
14:23
Спалах Еболи в Центральній Африці може зрівнятися з рекордними масштабами 2014 року
14:01
OPINION
Кримський тупик: Як вогневий контроль України ламає плани окупантів на півдні
13:47
ДТП у Києві
Водій Mercedes, який скоїв смертельну ДТП в Києві, мав 39 порушень ПДР, більшість — за перевищення швидкості
13:30
Оновлено
Сили оборони вдарили по нафтобазі Кубані, Кронштадту та Маріуполю
Дрони подолали 1000 км: Сили оборони вдарили по нафтобазах РФ, Кронштадту та складу ВМФ під Петербургом
13:22
Шахтар, УПЛ
"Шахтарю" заборонили проводити домашні матчі єврокубків у Кракові
12:34
Сергій Лавров
Лавров заявив, що захист "прав російськомовних" в Україні є необхідною умовою "врегулювання конфлікту"
12:32
Огляд
Україна створила найзахищеніший бронеавтомобіль нового покоління: чим унікальна MAC OWL "Сова"
12:12
На фото: британський актор Ентоні Хед
На 72-му році життя помер британський актор Ентоні Хед — зірка "Баффі" та "Тед Лассо"
12:10
Ексклюзив
дрони ЗСУ
Україні вдається зберігати першість в інноваціях, водночас Росія має іншу перевагу, - експрацівник ЦРУ Гофф
11:47
курс валют
Курс валют на 6 червня: скільки коштують євро та долар
11:28
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Оточення Путіна літає на західних приватних джетах попри санкції, — розслідування WSJ
11:01
OPINION
Стратегія цивілізаційного реваншу. Про що сказали Дугін і Малофєєв у Петербурзі
11:00
Оновлено
У румунському порту Констанца вибухнули чотири морські дрони: президент Дан скликав екстрену нараду
10:43
Віктор Єленський
В Україні можуть запровадити альтернативну військову службу, — голова ДЕСС Єленський
10:38
Оновлено
ДТП у Києві
У Києві авто на великій швидкості влетіло в підземний перехід. Серед жертв 12-річний хлопець та двоє поліцейських. Водія затримали
10:26
Україна НАТО
На саміті НАТО в Анкарі члени Альянсу планують надати Україні 70 мільярдів євро, — ЗМІ
10:15
Словаччина Україна
Прем'єр Словаччини закликає говорити з Путіним, МЗС підтримує суверенітет України
09:28
радбез ООН
Радбез ООН збереться на екстрене засідання через недавню масовану атаку РФ в Україні
09:12
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Карта бойових дій: епічний провал весняного наступу із апогеєм у травні, які перспективи літньої кампанії
09:06
Олег Тягнибок
Командир батальйону 128-ї бригади Олег Тягнибок отримав контузію внаслідок атаки ворожого дрона
09:02
Ексклюзив
Ральф Гофф
Експрацівник ЦРУ Гофф дав прогноз щодо можливого російського літнього наступу
08:57
Кожен п'ятий із затриманих в Україні за співпрацю з Росією у 2025 році є неповнолітнім, — ЗМІ
08:39
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
За добу на фронті зафіксували 269 боїв, Сили оборони ліквідували 1380 російських загарбників
08:24
У Дніпрі під час затримання поліцейськими чоловік підірвав гранату. Четверо правоохоронців поранено. Порушник загинув
08:17
Атака рф на Запоріжжя 6 червня
Росіяни вночі атакували дронами Запоріжжя, Одещину та Миколаївщину: є поранена, пошкоджено медцентр
08:05
Оновлено
Греція вручила Києву ноту протесту через український морський дрон у її територіальних водах. МЗС України вибачилося
08:01
OPINION
Звір повинен стекти кров'ю. Літня фаза російського наступу буде провальною
08:00
Ексклюзив
трамп путін
РФ намагається використати відносини зі США у власних інтересах, - професор Міхта
07:43
Ексклюзив
Каховська ГЕС
Три роки без Каховського водосховища: унікальне відродження Великого Лугу і тривожні зміни клімату Херсонщини
07:30
Огляд
Михайло Булгаков
Киянин з імперськими поглядами: хто такий Михайло Булгаков і чому в Києві знесли його пам'ятник. Пояснюємо
2026, п'ятниця
5 червня
23:38
Конкурс Благодійна Україна - нагороди
Переможців Національного конкурсу "Благодійна Україна-2025" оголосять 9 червня
23:27
Ексклюзив
Російський диктатор Володимир Путін
Путін, почавши війну проти України, знищив сьогоднішній день Росії: Яценюк про стан російської економіки
Більше новин