Малюська оцінив наслідки позовів до держави через запровадження карантину


фото: radiosvoboda.org
Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що не очікує складних наслідків для держави через судові позови у зв'язку із запровадженням карантину

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, остаточну оцінку законності запровадження карантинних обмежень надасть суд.

"Є багато дискусій з приводу того, чи була повністю дотримана легальна процедура запровадження карантину, чи ні. Коротка відповідь: врешті-решт оцінку надасть суд. У нас є безліч позовів в Окружному адміністративному суді, де ці рішення переглядаються. Ключова теза, яку потрібно пам’ятати: не будь-яке процедурне порушення тягне за собою незаконність ухваленого рішення", - сказав Малюська.

На його думку, запроваджуючи карантин, уряд діяв на межі своїх повноважень.

"Ми пройшли по самому краю повноважень. Далі вже точно була би незаконність. Ризикова тактика. Жодного запасу ми собі не залишали, не дули на холодне", – зазначив міністр.

Малюска підкреслив, що збалансованість рішень має оцінювати не лише український суд, а й міжнародні установи, в тому числі Європейський суд з прав людини.

"На нашу думку, збалансованість у нас дотримана, тому що ми в принципі застосовували ті самі підходи, які були застосовані у більшості країн Західної Європи. Тому ми теж почуваємо себе досить впевнено. Але у нас все-таки демократія, правова держава, не зважаючи на будь-яку критику. Яскравий приклад цього, що уряд не розуміє, не знає і не впевнений, що вирішить суд. А суд може вирішити по-різному", – вважає Малюська.

Він додав, що навіть якщо суд встановить порушення процедури або Конституції при запровадженні карантину, мета цього заходу була в тому, щоб захистити життя і здоров’я людей.

"Я не бачу особливо складних наслідків, з юридичної точки зору чи з точки зору відшкодування шкоди внаслідок оцінки дій Кабміну під час карантину. Вони були на межі законності, але в межах такої законності і були збалансованими. Тому в нас є прекрасна юридична позиція – захищати від будь-яких позовів державу і державний бюджет. Я не думаю, що будуть якісь істотні виплати держави у зв’язку з карантином. А навіть якщо вони й будуть, незначні, то все одно це виправдано", – переконаний Малюська.

Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати