live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Борислав заманюватиме туристів нафтою. Репортаж


фото: Facebook Агенції туристичних ініціатив
Місто презентувало туристичну стратегію

Журналісти Еспресо.TV побували у Бориславі та проінспектували його. Подробиці - у репортажі.

Ще на початку 20 століття Борислав на Львівщині був таким собі місцевим клондайком – величезні поклади нафти, газу, озокериту приваблювали багато підприємців і дали потужний розвиток місту. Один Борислав тоді давав 5% світового видобутку нафти (для порівняння Іран зараз видобуває менше 5%, а вся Україна дає лише 0,12%).

Через сто років по тому запаси природніх копалин вичерпались і про колишню славу міста мало що нагадує. Тому нафтовою історією тут планують привабити туристів, адже Борислав є єдиним містом у світі, що розташоване на нафтогазовому родовищі. "Чорне золото" тут б'є просто з-під землі, а робочі нафтові качалки виглядають доволі колоритно. 

Місто отримало слоган "Все почалося з нафти", а нафтова вишка-качалка лягла в основу логотипу міста. 
"У розробці айдентики Борислава ми надихнулись геодезією Бориславської землі та нафтовими вишками-качалками, які розташовані по цілому місті, деякі з них досі робочі. Так нафтова качалка, розміщена на нафтовій краплині, стала основою логотипу", - зазначають в Агенції туристичних ініціатив, що розробляла бренд-айдентику Борислава.

Поруч з Бориславом розташовані два потужні курорти Трускавець та Східниця, а також Дрогобич, тому Борислав пропонують розвивати як місто для проведення активних вихідних зі сім'єю. 

"Трускавець є курортом, Дрогобич тяжіє до історії і культури, а Східниця - ретріт центр для всіх, хто хоче відпочити від шуму. Борислав ідеально може доповнити цю компанію з сімейним продуктом №1 у Львівській області для проведення вихідних із сім’єю", - кажуть в агенції.

Відзначимо, що тут вже працює два гірськолижних курорти. 

Отже, який він – Борислав туристичний, ми вирішили перевірити цими вихідними. 

Зараз добратись до Борислава можна лише маршрутками та автобусами зі Львова, що відправляються від приміського вокзалу. До міста прокладена залізниця, вокзал у Бориславі відкрили ще у 1872 році (всього на 11 років пізніше, ніж у Львові), але останній пасажирський потяг зупинявся тут більше 10 років тому. 

Через Борислав проходять автобуси Львів-Східниця, і це не традиційні жовті Еталони, а великі автобуси, щоправда доволі поважного віку. Про вік автобуса промовисто натякали запаяні попільнички на спинках – хтось ще застав ті часи, коли в автобусах курили? 

Нафтові качалки зустрічають відразу ж – ними усіяне все місто, в тому числі і обабіч центральної дороги. Також багато качалок в центральному парку. Працюючі вишки можна знайти неподалік від Бориславського водоспаду. 
Що зазвичай потрібно туристові? Мати що подивитись і де смачно поїсти. У Бориславі, насправді, добре і з першим, і з другим. 

Окрім нафтових качалок, тут є й інші цікаві локації. Більше того, в місті є туристичне ознакування і на багатьох цікавих будівлях встановлені інформаційні таблиці. 

Але не у всі цікаві місця можна запросто потрапити. Наприклад, у місті є музей нафти і газу, але він не працює в суботу та неділю. Ще у Бориславі є краєзнавчий музей, але він також зачинений у вихідні. В єдиний у місті будинок з італійським двориком, про що свідчить відповідна таблиця, ви теж не потрапите – брама на замку. 

Качалка в центральному парку 

Експонати на подвір'ї музею нафти та газу 

Будівля пошти. Будинок в стилі функціоналізму збудований в 1930-ті і став першою багатоповерхівкою в місті 

Будівля пошти. Будинок в стилі функціоналізму збудований в 1930-ті і став першою багатоповерхівкою в місті 

Плита з наказом Сталіна у центрі міста 

Бориславська школа №1 

Будинок біля центрального парку 

Центральна площа 

Тут буде пам'ятник Яну Зеху, тому самому фармацевту, що винайшов гасову лампу 

Працююча нафтова вишка біля Бориславського водоспаду 

Розлита нафта на березі річки 

Туристичне ознакування 

Озеро в центральному парку 

Фото: Уляна Куйдич

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати