Алієв почав війну з Пашиняном з подачі Путіна, - Піонтковський


фото: gov.am
Кремль потурає діям Азербайджану в Нагірному Карабасі, аби дошкулити нинішньому прем'єру Вірменії Ніколу Пашиняну, котрий прийшов до влади завдяки народній революції

Про це відомий політолог Андрій Піонтковський (Вашингтон, США) заявив в етері щотижневої програми "Студія Захід" з Антоном Борковським на Еспресо.TV.

"Якщо казати про карабаський конфлікт, я абсолютно впевнений, що Алієв почав військову операцію - у якій, з точки зору Азербайджану, є своя логіка: відновлення територіальної цілісності - зі схвального кивка Москви. Москва ненавидить режим Пашиняна, незважаючи на все його прислужництво у зовнішньополітичному плані перед Росією. Тому що прихід людини до влади в результаті народного обурення проти правлячої клептократії, для Путіна - це така ж особиста образа, як свого часу лом в дупі полковника Каддафі", - пояснив Піонтковський.

"Тому метою Москви спочатку було дати деякий урок режиму Пашиняна і навіть, можливо, за сприятливого розвитку подій повернути колишніх друзів Москви до влади - Кочеряна", - зазначив він.

При цьому Піонтковський звернув увагу на "дивовижний текстуальний збіг риторики Алієва з методичками кремлівських пропагандистів - про "соросят", які прийшли до влади в Єревані, про здійснений Пашиняном "переворот", "помаранчеву революцію", "кольорові революції", про "русофобські настрої" тощо.

Зміни у ці попередні плани Москви, на думку політолога, внесла несподівана участь в даному конфлікті Туреччини, "дуже сильного регіонального гравця", через що "ситуація стала зовсім некерованою".

"Звичайно, один з мотивів Путіна - це подолати міжнародну ізоляцію, яка нині намічалася після подій в Білорусі та отруєння Навального, і показати себе значущим політичним діячем. Частково це вже досягнуто. Макрон вже телефонує Путіну і знову повторює, що без Путіна у світі неможливо вирішити жодної геополітичної проблеми. Це та людина (Макрон - ред.), яка ще кілька днів тому обурювався, стверджуючи, що з президентом Франції не можна розмовляти як з російським селянином і так нахабно брехати йому в обличчя", - зазначив експерт.

"Частково Путін своїх цілей досяг, але за рахунок нового кривавого конфлікту, який загрожує взагалі вилитися, не побоюся цього слова, в нову світову війну", - підсумував Піонтковський.

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати