Держдума визначила Конституцію РФ головнішою за міжнародне право


фото: reuters
Російська Державна дума в третьому, остаточному читанні прийняла президентський закон про пріоритет Конституції Росії над нормами міжнародного права

Про це повідомляється в Системі забезпечення законодавчої діяльності ДД РФ.

Відповідні зміни внесли до закону "Про безпеку". У пояснювальній записці сказано, що стаття 7 закону "Про безпеку" доповнюється положенням, згідно з яким "рішення міждержавних органів, прийняті на підставі положень міжнародних договорів РФ в їх тлумаченні, що суперечить Конституції РФ, не підлягають виконанню в РФ".

Стаття 15 закону доповнюється положенням про заборону заступнику голови Ради безпеки, його секретарю і його постійним членам відкривати й мати рахунки за кордоном, зберігати готівкові гроші і цінності в іноземних банках за кордоном.

Депутати Держдуми Росії також ухвалили уточнення до законів про порядок призначення на посаду директора ФСБ і директора СЗР. Згідно зі змінами до статей 1 і 16 закону "Про федеральну службу безпеки" та статті 12 і 17 закону "Про зовнішню розвідку", глав цих відомств тепер призначатимуть після консультації з Радою федерації РФ.

Як повідомлялося, пріоритет міжнародного права над російським був закладений за часів президента Бориса Єльцина в Конституції РФ, прийнятій 1993 року. Однак Путін заявив про необхідність змінити цю норму.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати