Комітет завершив підготовку проєкту держбюджету-2021 до першого читання


фото: lb.ua
Комітет Верховної Ради з питань бюджету завершив підготовку проєкту закону про державний бюджет України на 2021 рік

Про це у Facebook повідомив голова комітету Юрій Арістов.

"У комітеті з питань бюджету завершено масштабну підготовчу роботу з опрацювання законопроєкту про Державний бюджет України на 2021 рік", - написав Арістов.

За його словами, наприкінці вересня профільні підкомітети констатували, що збільшення прогнозу деяких видів надходжень є обґрунтованим, більшість головних розпорядників заявляє про недостатність бюджетних коштів для забезпечення їхньої діяльності, а місцеві бюджети занепокоєні можливим невиконанням делегованих повноважень через недостатній бюджетний ресурс.

Він зазначив, що загалом створена у Комітеті робоча група за участю Міністерства фінансів та Рахункової палати опрацювала 2451 подану пропозицію, значна частина з яких, всупереч Регламенту, не були збалансовані чи були вочевидь нереалістичні.

"Для врахування всіх пропозицій необхідно близько 1,5 трлн грн, тобто, фактично - ще один бюджет", - підкреслив Арістов.

Він додав, що за результатами розгляду комітет підготував проєкт постанови щодо висновків та пропозицій, положення якої узгоджено з урядом. Відтак, проєкт бюджетних висновків пропонує збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд грн та здійснити певний перерозподіл видатків. Відтак, з'явилася можливість підтримати пропозиції за окремими програмами.

Так, за словами Арістова, комітет запропонував уточнити або виключити окремі положення законопроєкту з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

"Зокрема, йдеться про визначення граничних обсягів державного гарантованого боргу і державних гарантій, розподіл нерозподілених видатків на державні капіталовкладення (на підставі рішення рішення відповідної Міжвідомчої комісії), а також про забезпечення парламентського контролю над розподілом коштів за деякими бюджетними програмами", - зауважив він.

Крім того, комітет запропонував врахувати пропозиції про збільшення бюджетних видатків на окремі програми та заходи у сфері охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, культури, спорту; забезпечення функціонування дипломатичних установ; утилізацію твердого ракетного палива, надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам; реалізацію державних інвестиційних та інфраструктурних проєктів.

Водночас, додав Арістов, комітет пропонує надати доручення уряду під час підготовки законопроєкту до другого читання опрацювати й інші пропозиції з метою пошуку ресурсу для можливого врегулювання відповідних питань, зокрема щодо підвищення державних соціальних стандартів, насамперед - прожиткового мінімуму, виходячи з фінансових можливостей держави; збільшення окремих видатків за поданими пропозиціями, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджету та оцінки обґрунтованості додаткової потреби у бюджетних коштах; належного фінансового забезпечення оплати праці педагогічних працівників; збільшення надходжень від приватизації державного майна з відповідним зменшенням державних запозичень і граничного обсягу державного боргу.

Арістов також наголосив, що прийняття законопроекту про держбюджет-2021 у першому читанні відкриває шлях для подальшого доопрацювання документу та надасть можливість Урядові підготувати його до другого читання з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради. Отже, остаточне вирішення ключових бюджетних питань буде здійснене після подання Урядом доопрацьованого до другого читання законопроекту.

За його словами, Комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді прийняти підготовлений проект постанови щодо висновків та пропозицій до проекту Держбюджету на 2021 рік і розраховує на підтримку сесійної зали.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати