Готуємося до можливого посилення карантину на зимові свята, - Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін готується до можливого посилення карантину на зимові свята

Про це він заявив на засіданні уряду 25 листопада.

"Наголошую,  ми готуємося до усіх можливих сценаріїв, зокрема, і до можливого введення карантину на зимові свята", - зауважив Шмигаль.

Він зазначив, що наразі вся країна знаходиться в "помаранчевій" зоні і діє карантин вихідного дня.

"І це зважена альтернатива жорстким карантинним заходам і обмеженням. Остаточну ефективність і результат такої моделі ми зможемо оцінити на початку грудня, але вже зараз ми фіксуємо зменшення мобільності населення. За даними операторів мобільного зв’язку така мобільність знизилася до найнижчого рівня з часу повного карантину весною", - наголосив прем'єр.

За його словами, менша мобільність людей означає зменшення ймовірності зараження, а відповідно розривається ланцюг захворюваності.

Читайте також: Нардепка-"слуга" пропонує запровадити локдаун "у найближчі тижні", щоб до Нового року послабити карантин

"Результатом всіх цих заходів має стати вихід на плато за кількістю захворілих на початок грудня. Певне покращення ситуації ми можемо бачити вже сьогодні і за кількістю зайнятих ліжкомісць і за кількістю захворілих", - сказав Шмигаль.

Прем'єр зауважив, що про введення більш жорстких заходів зараз мова не йде, але уряд розробляє план реагування на випадок погіршення ситуації. 

"Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня - період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на випадок погіршення ситуації. Бо наші кроки мають бути зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу", - додав він.

  • Так, міністр культури Олександр Ткаченко пропонує запровадити двотижневий локдаун, прив’язаний до свят, та відмовитись на Різдво та Новий рік від масових заходів.
  • Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні введуть жорсткий карантин у разі колапсу медичної системи.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати