Сенат Франції запропонував уряду "визнати Нагірно-Карабаську Республіку", Азербайджан відповів

У середу, 25 листопада, верхня палата французького парламенту проголосувала за резолюцію про визнання "Нагірно-Карабаської Республіки", проголошеної на окупованих Вірменією територіях Азербайджану

Про це повідомляє RFI.

Документ не має законодавчої сили і носить рекомендаційний характер. Резолюція закликає уряд Франції визнати НКР, яку наразі не визнає навіть Вірменія.

"Сенат Франції ... закликає уряд визнати Нагірно-Карабаську Республіку та перетворити це визнання на інструмент перемовин із метою встановлення міцного миру", - йдеться у документі.

Читайте також. Російські "миротворці" та взаємні поступки: з'явився повний текст угоди Вірменії, Азербайджану та РФ щодо Нагірного Карабаху

При цьому Сенат Франції в тексті резолюції звинувачує президента Туреччини Реджера Таїпа Ердогана у провокаціях і погрозах щодо Франції та інших країн Європи, а також у експансіоністській політиці і дестпабілізації на Ближньому і Середньому Сході та Південному Кавказі.

В Азербайджані відреагували на голосування у парламенті Франції заявою про юридичну нікчемність документу та звинуваченням французів у порушенні міжнародного права.

"Ця резолюція - не що інше, як звичайний листок паперу для Азербайджану. Цей документ, прийнятий заради вузьких політичних амбіцій, крім грубих порушень міжнародного права, Статуту ООН та відповідних резолюцій Ради безпеки ООН, викликає серйозні питання про наміри та об'єктивну діяльність Франції як співголови Мінської групи і постійного члена Ради Безпеки ООН", - заявив помічник президента Азербайджану Ільхама Алієва Хікмет Гаджиєв.

  • Нагадаємо, бої у Нагірному Карабаху відновилися наприкінці вересня 2020 року. Армія Азербайджану прорвала оборону вірмен, взяла під контроль весь кордон між невизнаною "Нагорно-Карабахською Республікою" та Іраном і почала наступати в напрямку Лачинського коридору, що з'єднує столицю НКР Ханкенді (вірменською - Степанакерт) та  Вірменію. Зайнявши місто Шуша, армія Азербайджану отримала прямий вихід на Ханкенді.
  • У ніч на 10 листопада прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян і президенти Азербайджану та Росії Ільхам Алієв і Володимир Путін підписали мирну угоду, за якою Вірменія відмовилася від подальших бойових дій, Азербайджан повернув собі більшість територій, а в регіон направили російських військових.
  • У Єревані спалахнули протести після звістки про підписання тристоронньої мирної угоди.
  • Президент Вірменії Армен Саркісян закликав прем'єрміністра Нікола Пашиняна разом з урядом піти у відставку.
  • Своєю чергою Пашинян попри заклики опозиції піти у відставку через "здачу Карабаху" планує залишитись на посаді.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати