Хорватія обмежила в'їзд іноземців до 15 грудня, - посольство


фото: reuters
Хорватія обмежила в'їзд іноземців на період з 1 по 15 грудня 2020 року

Про це у Facebook повідомила пресслужба посольства України у Республіці Хорватія.

Згідно з повідомленням, 30 листопада 2020 року Штаб цивільного захисту Республіки Хорватія прийняв рішення про тимчасову заборону та обмеження перетину кордону Республіки Хорватія. 

"Рішення набирає чинності 1 грудня та діє до 15 грудня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Водночас, у пресслужбі зазначили, що заборона не поширюється на громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання у Європейському Союзі та прибувають в Хорватію з країн ЄС, які входять до "зеленого" списку країн, визначених Європейським центром з контролю та профілактики захворювань, не мають ознак хвороби та не були в тісному контакті з хворою людиною.

Крім того, громадяни України з дозволом на проживання у країнах ЄС, які проїжджали транзитом без затримання через інші країни ЄС до контрольно-пропускних пунктів Хорватії, на прикордонному перетині мають довести, що вони не затримувалися в транзитних країнах. В такому випадку, заборона не поширюватиметься і на них.

Також зазначається, що інші громадяни, які прямують із країн ЄС, зможуть в'їжджати до Хорватії за умови пред'явлення негативного ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не пізніше 48 годин, або з обов'язковим проходженням самоізоляції до здачі тесту в Хорватії.

За виняткових підстав заборона в'їзду не діятиме на українських медичних працівників, дослідників у галузі охорони здоров'я, працівників по догляду за людьми похилого віку, прикордонників, працівників у транспортній галузі, дипломатів, співробітників міжнародних організацій, військових, працівників поліції, працівників у гуманітарній сфері та осіб цивільного захисту при виконанні своїх службових обов'язків. До цієї категорії також відносяться особи, які подорожують транзитом або подорожують з метою навчання, моряки, а також особи, які подорожують з невідкладних особистих, сімейних або ділових причин.

У пресслужбі також зазначили, що особи, які прямують через Хорватію транзитом, мають залишити країну протягом 12 годин з моменту в'їзду.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

19 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати