Рада ухвалила закон про внутрішнє водокористування


фото: rada.gov.ua
Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону №1182-1-д "Про внутрішній водний транспорт"

Рішення підтримало 276 народних депутатів, передає Еспресо.TV.

Законопроєкт регулює функціонування річкового транспорту в Україні та інфраструктури, необхідної для курсування кораблів українськими річками, зокрема шлюзів.

“Прийняття проєкту акта сприятиме створенню здорової конкуренції на ринку перевезень, покращенню інвестиційного клімату в секторі внутрішніх водних шляхів, стимулюванню розвитку суднобудівної та судноремонтної галузей”, - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Як зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн щороку; покращить конкуренцію на ринку, збільшить інвестиції завдяки рівним умовам і прозорим правилам, дозволить створити нові робочі місця. 

Крім того, очікується, що перехід частини вантажу з автошляхів на річку дозволить розвантажити дороги і зменшити витрати на їх ремонт. 

Закон також передбачає створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі, понад 75% яких зношені.

  • Нагадаємо, 24 квітня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проєкт закону про внутрішній водний транспорт.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати