МОЗ затвердило стандарти лікування гепатитів В та С


фото: reuters
Міністерство охорони здоров’я затвердило стандарти лікування та діагностики вірусних гепатитів В і С

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Міністерство охорони здоров'я затвердило стандарти лікування вірусних гепатитів В і С, який зокрема зменшує витрати пацієнта на діагностику та спрощує її алгоритм.

"Лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С без додаткових ускладнень, відповідно до стандартів, зможе здійснювати будь-який лікар, який пройшов відповідне навчання, що значно наблизить послуги до пацієнта. Адже саме обтяжливість маршруту пацієнта, великий фінансовий тягар, пов'язаний з обстеженнями, і є тим ключовим фактором, внаслідок якого люди не звертаються вчасно за лікуванням", - зазначив головний санлікар України Віктор Ляшко.

За новими стандартами, значно зменшуються витрати пацієнта на діагностику. За словами головного санітарного лікаря, раніше необхідно було зробити низку дороговартісних специфічних аналізів для того, щоб лікар міг призначити схему лікування. Відповідно ж до нових стандартів, лікар-куратор може призначати препарати відразу після підтвердження діагнозу з мінімально необхідним обсягом додаткових обстежень.

Крім того, у стандартах зроблено акцент на заходах із попередження інфікування та чітко визначено перелік осіб, яким рекомендоване тестування на вірусні гепатити. Кожна людина має хоча б раз у житті пройти обстеження на вірусний гепатит, а якщо є фактори ризику, то необхідно тестуватися регулярно.

Ознайомитись із затвердженими стандартами можна на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати