Переможні новини 751-го дня війни: німці планують побудувати в Україні 4 заводи з виробництва зброї, Болгарія передала для ЗСУ сотню бронетранспортерів

Німецький концерн хоче звести в Україні заводи з виробництва зброї, союзники передають бронетехніку для ЗСУ, а російський НПЗ зазнав атаки дронів

У Білгородській та Калузькій областях неспокійно

Дрони атакували нафтопереробний завод у Калузькій області, на Білгородщині заявили про загибель учасника "самооборони".

Російське міністерство оборони звинуватило Україну в атаці безпілотників, "градів" та РСЗВ Vampire по Білгородській та Калузькій областях. Там є влучання дронів у нафтопереробний завод. Про це пише міноборони РФ.

"Сьогодні вночі припинено спробу київського режиму здійснити терористичну атаку по об'єктах на території Російської Федерації із застосуванням БПЛА літакового типу та реактивної системи залпового вогню БМ-21 "Град", - йдеться у повідомленні.

За данини джерел "Української правди", "РБК-України" та NV, за атакою українських безпілотників на нафтохімічне підприємство "Перший Завод" у Калузькій області стоїть Головне управління розвідки Міноборони України.

Крім того, російське міноборони переконує, що російська ППО нібито перехопила та знищила 5 безпілотників та 2 реактивні снаряди над територіями Білгородської та Калузької областей.

Вже пізніше РФ знову звинуватила Україну в атаці на Білгородщину. За даними російського міноборони, по регіону нібито застосовувалися реактивні системи залпового вогню RM-70 "Вампір".

Згодом губернатор Білгородської області В'ячеслав Гладков повідомив, що у місті постраждали 2 людини, є пошкодження багатоповерхівок, автівок та торгівельних центрів. Пізніше Гладков повідомив про новий обстріл, внаслідок якого загинув "учасник територіальної самооборони". Також внаслідок обстрілу нібито є руйнування домівок, гаражів та автівок.

Німецький концерн побудує в Україні заводи з виробництва зброї

Німецький концерн Rheinmetall планує побудувати в Україні щонайменше 4 збройові заводи. Про це заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер.

Вказано, що йдеться про будівництво заводів з виробництва снарядів, військової техніки, пороху та зенітної зброї.

"Україна зараз є важливим партнером для нас, і ми бачимо потенціал від двох до трьох мільярдів євро (продажів, - ред.) на рік", – сказав Паппергер. 

За словами Паппергера, в середньостроковій перспективі Rheinmetall планує виробити загалом 1,1 млн 155-міліметрових снарядів на всіх своїх підприємствах, щоб зміцнити свою позицію світового лідера в цій галузі. 

Снарядний завод в Україні створюватиметься не з нуля, уточнив підприємець у коментарі DW.

"Ми використовуємо наявну інфраструктуру, щоби не витрачати багато часу на зведення будівель. Україна не має часу, у них війна, їм потрібно швидко", - сказав Паппергер.

За його словами, перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.

Російські активи – на українську зброю

Доходи від заморожених російських активів спрямують на закупівлю зброї для України. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі президентом Франції Еманюелем Макроном і премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туском, повідомляє РАР.

"Відтепер ми будемо купувати більше зброї для України по всьому світу. Ми також розширюватимемо виробництво військової техніки завдяки співпраці з партнерами в Україні", – зазначив Шольц.

Макрон зазначив, що Франція, Польща та Німеччина наразі не відправлятимуть в Україну армійські контингенти. Натомість Україна отримуватиме посилену військову та фінансову допомогу. Дональд Туск наголосив, що ця допомога "повинна бути негайною".

Єврокомісія виділила пів мільярда євро на боєприпаси

Європейська комісія виділила €500 млн на виробництво боєприпасів, що дозволить оборонній промисловості Європи збільшити потужності виробництва до 2 млн снарядів на рік до кінця 2025 року. 

У рамках закону про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) очікується, що в Європі річний обсяг виробництва снарядів сягатиме 2 млн одиниць.

"Комісія в рекордно короткі терміни завершила оцінку відповідно до Регламенту ASAP і вибрала 31 проєкт, щоб допомогти європейській промисловості збільшити виробництво боєприпасів і готовність", - йдеться в повідомленні.

Ці проєкти охоплюють п’ять галузей: порох, вибухові речовини, снаряди, ракети й сертифікація випробувань та відновлення. Їх профінансують країни ЄС та Норвегія з власних бюджетів.

У Єврокомісії очікують, що грантові угоди з відібраними заявниками буде підписано в травні цього року.

Допомога Україні від Португалії та Болгарії

Португалія виділяє 100 млн євро на закупівлю снарядів для України. Уряд країни схвалив внесок у програму підтримки України, запропоновану Чехією.

Чехи віднайшли 800 тисяч артилерійських боєприпасів (пів мільйона снарядів натівських калібрів і 300 тисяч радянських калібрів). Боєприпаси, що перебувають за межами ЄС, потрібно заплатити і Чехія оголосила про збір коштів. До нього вже приєдналися більш як десять країн, в тому числі Франція, Німеччина, Канада, Бельгія та інші. 

Тим часом Болгарія надала Україні 100 бронетранспортерів, які обіцяла надати минулого року. Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв оголосив, що його держава завершила відправлення всіх бронетранспортерів Україні. 7 березня до України вирушили перші 30 вагонів з БТР, а останній ешелон, за словами міністра, вже виїхав з Болгарії. 

"Загальна вартість проєкту перевищила 170 тис. левів (86 920 євро)", – повідомив очільник болгарського міноборони.

За його словами, у транспортуванні БТР брали участь 247 військовослужбовців і цивільних осіб з Командування логістичного забезпечення, Сухопутних військ і Служби військової поліції Болгарії. До процесу також було залучено 26 одиниць спеціальної техніки.