Переможні новини 546-го дня війни: удар по системі ППО окупантів та захоплення гелікоптера рашистів, разом із екіпажем

Росіяни здались у полон разом із своїм гелікоптером Мі-8, поблизу Зміїного. Сили безпеки та оборони України підбили ворожий військовий літак, а в окупованому Криму знищено російський комплекс С-400 "Тріумф"

У Чорному морі ЗСУ підбили російський військовий літак

Поблизу Зміїного Сили безпеки та оборони України підбили російський військовий літак, який намагався атакувати наших захисників.

"У територіальних водах України поблизу острова Зміїний, в районі так званих вишок Бойка (Вишки Бойка - це дві бурові платформи в Чорному морі, - ред.), відбулося зіткнення російського військового літака та українських бойових катерів", - йдеться в заяві. 

Ворожий літак спробував атакувати військові судна Сил оборони України.

Російська пропаганда відразу поширила фейк про нібито ураження та затоплення катера українських захисників.

"Насправді російська ракета впала у воду та продовжила рух на зустріч із крейсером "Москва" - жодної шкоди українським військовим завдано не було", - пояснюють військові.

У відповідь на дії противника бійці ЗСУ завдали удару по літаку окупантів. Випущена з бойового катера України ракета пошкодила російський борт. Він залишив місце події та полетів у напрямку найближчого аеродрому.

Спецоперація ГУР з російським пілотом

У мережі з'явилася інформація про те, що нещодавно на один з аеродромів України приземлився російський гелікоптер Мі-8, екіпаж здався в полон військовим ЗСУ. У ГУР Міноборони попередньо підтвердили цю інформацію та пообіцяли розповісти подробиці згодом

"Українська розвідка виманила пілота Мі-8 в Україну. Борт здійснював рейс між двома авіабазами й перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30 СМ". - йдеться у повідомленні.

Мі-8 приземлився у Харківській області й залишився в Україні. За даними УП, російський гелікоптер вже у Києві. В ефірі телемарафону представник ГУР Андрій Юсов прокоментував повідомлення про те, що російський бойовий вертоліт Мі-8 разом з усім екіпажем прилетів до України та здався ЗСУ.

За його словами, попередньо, така інформація є. "Офіційна інформація буде. Трішки треба почекати, ведеться робота, і з екіпажем у тому числі. Все гаразд, новини будуть", - заявив він.

Мінус береговий ракетний протикорабельний комплекс у Криму

У тимчасово окупованому Криму в середу, 23 серпня, пролунали вибухи. Приліт був по військовому об’єкту на мисі Тарханкут, який знищив російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіусу дії С-400 "Тріумф"

"23 серпня 2023 року близько 10.00 поблизу села Оленівка на мисі Тарханкут у тимчасово окупованому Криму відбувся вибух, який знищив російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіусу дії С-400 "Тріумф", - йдеться у повідомленні розвідки.

За даними розвідки, внаслідок вибуху повністю знищено саму установку, встановлені на ній ракети та особовий склад ворога.

Зазначається, що це - болючий удар по системі ППО окупантів, що матиме серйозний вплив на подальші події в окупованому Криму.

Раніше про це повідомив у телеграм-каналі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко: "У Криму уражено береговий ракетний протикорабельний комплекс (БРПК) "Бастіон". Він є одним з носіїв ракети "Онікс", якими росіяни завдають ударів по Україні. Також пошкоджені радіолокаційні станції", - написав Андрющенко.

Повітряні сили за ніч знищили 11 ворожих безпілотників

23 серпня, російська армія здійснила пуски ударних дронів "шахед" по території Україні. Силам протиповітряної оборони вдалося знищити 11 ворожих БПЛА

Російські окупанти запускали БПЛА Shahed-136/131 з південно-східного напрямку. 20 ударних дронів випустили з району Приморсько-Ахтарськ, що на території РФ, та мису Чауда в Криму.

Сили та засоби Повітряних сил у взаємодії з ППО інших складових Сил оборони знищили 11 ворожих безпілотників.

Дев’ять з них знищено на Одещині, ще два – в межах Запорізької області.

У суді ООН заслухають справу про геноцид РФ щодо України

Міжнародний суд ООН призначив дату слухань за позовом України до РФ про здійснення геноциду - вони відбудуться з 18 до 27 вересня 2023 року. 

Також зазначається, що слухання розпочнуться з аргументів Росії, а потім - України. 

Крім того, на 20 вересня заплановані виступи представників 32 держав, які підтримали Україну у позові проти РФ. Це Німеччина, Австралія, Австрія, Словаччина, Чехія, Бельгія, Хорватія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Люксембург, Швеція, Болгарія, Канада, Нідерланди, Кіпр, Іспанія, Франція, Греція, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Мальта, Норвегія, Нова Зеландія, Польща, Португалія, Румунія, Велика Британія та Словенія.