
Чим завершаться перемовини в Ер-Ріяді
Не претендуючи на науковість і суперекспертність, бачу чотири основні варіанти розвитку подій
1. Переговори в кінцевому результаті проваляться, а Трамп звинуватить нас. Тобто, зброя й допомога нам не надається, а санкції проти Московії знімаються. Цей сценарій катастрофічний, але маловірогідний (якщо XX знову щось не утне при зустрічі), бо громадська думка в США, загалом, на нашому боці, та й зовсім відмахнутися від європейців у Трампа не вийде.
2. Переговори проваляться, але Трамп не захоче цього визнати, тому, гратиметься в "рівновіддаленого" і залишить допомогу Україні на невисокому рівні й винятково за гроші європейців. Санкції поки що залишаться. Це цілком можливо, але варто пам'ятати, що ми навіть за наявного "байденівського" рівня допомоги відступаємо й позиції наші поступово погіршуються.
3. Переговори проваляться й Трамп звинуватить у цьому Росію, а значить, збільшить допомогу нам і посилить санкції (й заходи з їхнього дотримання). Це ймовірно, але виглядає чимдалі менш вірогідним.
Читайте також: Ер-Ріяд-2. Швидкий мир — поки міф
4. Переговори завершаться успішно. Я в це майже не вірю, але впевнений, що усвідомлення Путіним неминучості варіанту 3 (в разі провалу перемовин) зробило б успіх значно менш ілюзорним.
Як бачите, ми як Україна практично впливаємо на всі ці варіанти дуже мало. Крім однієї обставини. Якби ця банда недоумків і дилетантів мільярди, що витрачаються на Марафон та іншу пропагандистську беліберду (котра має допомогти їм залишитися при владі, що й так не станеться, — авт.), вклала в розумну інформаційну кампанію у Штатах, пояснюючи, що Путін маніпулює Трампом, це могло б відрізати йому опції 1 та 2, зате дуже посилило б 3 й 4.
Але ж ніщо з аналізу попередніх дій зелених не дає підстав вважати, що у дихотомії "шкурний інтерес — суспільний інтерес" вони здатні колись обрати друге.
Про автора. Карл Волох, політаналітик, блогер.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе













