OPINION

Джедаї миру. Як Путін підкуповує Трампа, аби мати час для демонтажу України

13 березня, 2025 четвер
14:01

Переговори, які визначать долю нинішньої російсько-української, офіційно стартували. Єдине питання — на які умови тимчасового миру піде Росія і які нові кордони матиме Україна

Зміст

Достеменно відомо, що до перемовин у Джидді українську делегацію готували британські фахівці, а саме колишній керівник апарату премʼєр-міністра Тоні Блера, досвідчений дипломат Джонатан Пауелл. Це видно з останніх заяв Володимира Зеленського, де нарешті зʼявилися червоні лінії від української сторони та багато подяк американському народу та його головному нарцису, який тріумфально переміг на останніх виборах, Дональду Трампу. 

Це добра відповідь тим, хто питав, навіщо до переговорів залучати дипломатів, одягати піджаки й забути лексику рівня "с*ка, бл*дь", коли сидиш під прицілом камер в Овальному кабінеті. 

Менторство Великої Британії дозволило повернути час на ранок 28 лютого, ще до скандальної лайки Зеленського з Трампом та Венсом. Утім якщо тоді ми просили гарантій безпеки та багато нової зброї, — зараз за велику перемогу подають повернення обміну розвідданими та зупинку паузи в збройному постачанні ще з пакетів Джо Байдена. Фактично Зеленському показали його місце і дещо збили легкий наліт сталі з його окремих органів. 

Що ж означає перемирʼя на 30 днів, на яке погодився Зеленський? Нагадаю, це було умовою повернення збройної допомоги від США. 

Читайте також: Трамп хоче угоди з Україною. Колонка Віталія Портникова

Ні, це не той мир зразка умовно ситих 2017-2018 років, коли на умовному ТСН усе більше було сюжетів, як українські воїни на Донбасі все більше садили цибульку на окопах. З огляду на те, як Росія активізувала обстріли під час посиденьок делегацій в Саудівській Аравії, — нам варто зариватися в землю та готуватися до оборонної війни. 

Тим паче західні розвідки виклали у The Washington Post справжній план Росії, який вона підготувала задовго до першої зустрічі своїх гінців з американцями в Ер-Ріяді. Згідно з документом, підготовленим для Кремля аналітичним відділом ФСБ, Росія повинна працювати над послабленням переговорної позиції США щодо України, розпалюючи напруженість між адміністрацією Трампа та іншими країнами, одночасно продовжуючи зусилля Москви з демонтажу української держави. 

До 2026 року Росія планує демонтаж чинного українського уряду, створення зручного плацдарму для окупації Одеси — вважайте, замкнути нам вихід до Чорного моря. А ще Москву хвилює питання демілітаризації України. 

Читайте також: Напередодні 30-денного перемирʼя

Чи може сказати Путін "ні" на пропозицію Трампа піти на перемирʼя на 30 днів? 

Путін розуміє, що сказати "ні" — це визнати свою неспроможність не те що стати, а навіть претендувати на третій полюс світу й втрату можливостей закріпитись хоч у статусі регіональної дубини для Європи. 

Для Путіна набагато важливіше потягнути час, аби виторгувати собі кращі умови в адміністрації Трампа. 

Тому в разі, якщо кремлівський вождь скаже "так", — Росія далі буде ставити неможливі умови. Як-от "а давайте хай Україна виведе війська з Запоріжжя та Херсона й віддасть їх нам, бо ми записали собі ці міста в конституцію". Правда, наскільки широко Росія роззявлятиме рот, залежить від того, чи буде у США рішучість реалізувати нафтові санкції. 

Також Москва вже пробує обміняти українську війну на домовленості зі США по Ірану та Північній Кореї. 

І головне — московитські аналітики зрозуміли слабкість Трампа до бізнесових deal і уже бомблять проросійське оточення американського лідера спокусливими пропозиціями. Так, зі старту переговорів у Ер-Ріяді російська делегація запропонувала Вашингтону бонус в обмін на доступ до технологій. Спектр спокус для Трампа великий — від співробітництва в будівництві спільних плавучих атомних електростанцій і атомних криголамів до видобутку рідкісноземельних металів на території Росії. 

Кремль також пропонує Вашингтону співробітництво в розробленні нафтогазових родовищ в Арктиці. 

Як пише Bloomberg, на тих самих російсько-американських переговорах в Ер-Ріяді йшлося про розвідку арктичних природних ресурсів і розвиток торгівельних маршрутів. Москві самій це вигідно: в Росії немає технологій видобутку нафти на арктичному шельфі за важких умов. Для цього їй необхідні західні технології. Водночас у США розглядають регіон як поле стратегічного суперництва з РФ і КНР, і Вашингтон має намір через співробітництво в Арктиці вбити клин між Москвою та Пекіном.

Тож будь-яка відповідь Путіна на пропозицію перемирʼя на 30 днів не принесе нам ані полегшення, ані миру, який намалювали українцям тарологи на телемарафоні. 

Росіяни підготували стратегію фактичного замилювання очей Трампу, аби виграти час та ресурси для демонтажу української державності. Чи є така стратегія про розвал ворога в наших кабінетах — велике питання. Тож важливу справу порятунку України виноситиме на плечах суспільство та його основний гарант безпеки - ЗСУ. 

Спеціально для Еспресо

Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+2.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.19
    Купівля 41.19
    Продаж 41.73
  • EUR
    Купівля 44.73
    Продаж 45.48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
17 березня
10:42
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Можемо дізнатися багато нового, до чого нам треба бути готовими": політолог Рейтерович про можливу розмову Трампа з Путіним 18 березня
10:30
папуга
Через пошту з Києва до США намагалися відправити опудала крука, двох папуг і череп вовка
10:29
В Одесі затримали російського агента, який готував нові удари ворога по місту
10:08
Литва прапор
Тиск на РФ, війська ЄС в Україні: глава МЗС Литви Будріс назвав 5 елементів для справедливого миру
10:08
Міхеїл Саакашвілі
Експрезидента Грузії Саакашвілі засудили ще на 4,6 року вʼязниці - до 2034 року
10:04
OPINION
Проблемою Трампа є моральна правота України
09:45
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
У Чорному морі відсутні військові кораблі РФ
09:35
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 17 березня: скільки коштує долар і євро в обмінниках
09:27
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Згурець проаналізував наявність передумов для наступу противника на Суми
09:20
Оновлено
Наслідки російського обстрілу Одещини
Росія атакувала Україну дронами: на Одещині є постраждала, на Полтавщині застосували аварійні відключення світла
09:11
ЗСУ, ППО
Сили ППО у ніч на 17 березня знищили 90 зі 174 дронів
09:11
Андрій Сибіга
Сибіга окреслив "червоні лінії" України у переговорах про завершення війни
09:03
Андрій Сибіга
Ми говоримо про тимчасове перемир'я, а не заморожений конфлікт, - Сибіга
08:42
Прапор США
США покинуть міжнародну групу, яка розслідує воєнні злочини РФ проти України, - NYT
08:17
Марко Рубіо
США після запровадження мит можуть укласти з країнами нові торговельні угоди, - Рубіо
08:15
Оновлено
Минулої доби на фронті сталося 112 боїв: найактивніше ворог діє на трьох напрямках
08:09
OPINION
Блог Тетяна Трощинська
Іронія долі в тому, що Трамп виграв вибори завдяки свободі преси
08:03
Стів Віткофф
Доступ до портів і ядерний реактор: Віткофф розповів, що США обговорюють з РФ на перемовинах
07:37
міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський
Країни ЄС обговорять, як частково можна підтримати мовлення "Радіо Свобода", - МЗС Чехії
07:22
знищена техніка окупантів
РФ за добу в Україні втратила 1210 окупантів, 19 танків і 37 артсистем
07:16
Рустем Умєров
Умєров спростував інформацію про оточення підрозділів ЗСУ на Курщині
07:16
Ліндсі Грем
"Для мене він хижак": сенатор Грем попередив, що Путін пошкодує, якщо спробує "гратися" з Трампом
06:59
Дональд Трамп
Трамп анонсував розмову з Путіним про "території і електростанції"
06:47
Марко Рубіо
"Це буде важко": Рубіо про перехід до другої фази на шляху до закінчення війни в Україні
06:45
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росіяни псують техніку, щоб не йти в наступ на Запоріжжі, - "Атеш"
06:21
Андрій Сибіга
Просування справедливого миру в Україні й розширення економічної співпраці: Сибіга здійснить 3-денний візит до Індії
05:40
Торецьк
"Лінія фронту - хаотична": DeepState спростував інформацію про контрнаступ ЗСУ у Торецьку
00:45
Статуя Свободи у США
"Ви її зневажаєте": французький євродепутат вимагає від США повернути Статую Свободи
00:10
безпілотник, дрон
Росіяни поскаржилися на атаку дронів: вибухи лунали у Єйську, де розташований військовий аеродром
2025, неділя
16 березня
23:32
Україна-Угорщина
Уряд Угорщини показав бюлетень для опитування громадян щодо вступу України в ЄС
23:08
кадирівці
Сили оборони уразили ракетою базу кадирівців у Брянській області РФ: ГУР опублікувало перехоплення розмови росіян
22:39
Володимир Зеленський
"Озвучив правильні речі про посилення тиску на Росію": Зеленський провів розмову з новим прем'єром Канади Карні
22:24
Ексклюзив
Путін та Трамп на російських сувенірах
Припинення вогню потрібне Трампу, щоб розв'язати собі руки у відносинах із Путіним, - політичний аналітик Горбач
22:09
Папа Римський Франциск
Ватикан вперше опублікував фото Папи Римського після госпіталізації
22:01
Рамштайн
Зеленський анонсував нове засідання "Рамштайну" у Брюсселі
21:47
Оновлено
Андрій Гнатов
Генштаб ЗСУ замість Баргилевича очолив Гнатов
21:35
Андрій Сибіга
Україну запросили на засідання Ради ЄС із закордонних справ
21:30
Ексклюзив
Микола Княжицький
"Були прикладом і виставляли рамки, які не можна переходити": нардеп Княжицький про закриття "Радіо Свобода" і "Голосу Америки"
21:04
Світло
Укренерго 17 березня застосовуватиме обмеження для промисловості та бізнесу
20:53
ЗСУ
Питання територій, повернення дітей, цивільних заручників і гарантії безпеки: британська Independent розповіла про "червоні лінії" України у домовленостях з РФ
Більше новин