
Мир — це не просто припинення вогню. Справедливий мир — це суд над воєнними злочинцями
Правильні стратегічні рішення ніколи не бувають приємними та комфортними
Західні партнери чудово розуміють загрозу, яку несе терористична Росія. Але їхня політика досі будується коштом наших життів, наших перспектив. Це зручно і цинічно.
Очевидний факт: Кремль не планує миру. І скоро це зрозуміють Білий дім і 47-й президент США. А тим часом ми щодня боронимо свою країну під атаками, рятуємо інфраструктуру, оплакуємо вбитих.
Чекати, що Росія "виснажиться сама"? Ні. Ми маємо вибудовувати ефективну систему оборони. Якщо в Німеччині нарешті усвідомили ризики, то час говорити не про заяви, а про дії.
Україна може і має стати співзасновником нового регіонального європейського безпекового блоку. Інфраструктура, військовий вишкіл, спільні операції. Британія, Україна, Туреччина, балтійські країни, можливо, Німеччина та Франція. Це не про дипломатію за круглим столом — це про реальну військову координацію, ВПК, злагодження сил. Бо це давно вже не "війна між РФ та Україною", а фактично Третя світова з новими традиціями та правилами, в яких формується нове слово в технологіях, а також вміння визначати нові політичні стратегії, які диктує сьогоднішня реальність.
Читайте також: Мета Путіна — звинуватити Україну в зриві перемовин
Питання не в тому, скільки триватиме війна, а в тому, як зробити так, щоб кожен день агресії був для Росії нестерпно дорогим.
Тож якщо хтось у Верховній Раді справді хоче діяти, то замість пустих заяв має бути чітко задекларована готовність до створення європейського безпекового блоку.
Світ більше не може будувати безпеку виключно коштом України. Наше життя таке ж цінне, як життя будь-якого європейця чи американця. І будь-які ініціативи мають ґрунтуватися не на страху перед Росією, а на реальному розумінні загрози.
І ще: мир — це не просто припинення вогню. Справедливий мир — це суд над воєнними злочинцями. І поки цей вирок не буде зафіксований у світовій історії, говорити про мир марно.
А ідеальною гарантією миру стане фрагментація РФ на десятки нових республік.
Про автора. Олександр Антонюк, політичний експерт
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе







